NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - ROK B – 25.12.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.12 - Narodzenie Pańskie, Uroczystość, 26.12 - św. Szczepana, pierwszego męczennika, święto, 27.12 - Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto, 28.12 - św. Młodzianków, męczenników, święto, 29.12 – św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika, 31.12 - św. Sylwestra I, papieża, 01.01 - Św. Bożej Rodzicielki Maryi, uroczystość (obowiązkowa), 02.01 - Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, 04.01 - św. Anieli z Foligno, 06. 01 - Objawienie Pańskie, uroczystość.

2.   Do końca stycznia 2021 roku nie będzie Mszy św. we wtorki w Letchworth.

3.   04.01 przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. w Letchworth.

4.   Jeśli nie będzie dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią, kolęda się odbędzie. Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

PLAN MSZY ŚW. NA OKRES BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU:

24.12.2020 - Wigilia Narodzenia Pańskiego - Pasterka (Czwartek)

Hatfield - 19.15

Letchworth - 21.00

25.12.2020 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Piątek)

Letchworth - 13.00

Hatfield - 18.00

26.12.2020 - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (Sobota)

Stevenage - 13.00

Hemel Hempstead - 15.00

27.12.2020 - Święto Św. Rodziny (Niedziela)                      

            Letchworth - 13.00

            St Albans - 16.00                      

            Hatfield - 18.00

01.01.2021 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Piątek)           

            Letchworth - 15.00                    

            Hatfield - 18.00

06.01.2021 - Objawienie Pańskie (środa)

Letchworth - 18.15

Wszystkim Wam Drodzy Przyjaciele pragnę życzyć, aby światło Bożego Narodzenia opromieniało Waszą codzienność. Niech Nowonarodzone Boże Dziecię obdarzy Was mocą i męstwem. Niech Wasze domy i Rodziny przeniknie pokój i jedność. Niech prowadzi Was już nie gwiazda, ale Słowo Pana, które zamieszkało między nami i w nas. Niech nigdy nie gaśnie w Waszych sercach radość i nadzieja. Ks. Cezary

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU - ROK B – 20.12.2020

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 21.12 - św. Kanizjusza, prezbitera, 25.12 - Narodzenie Pańskie, Uroczystość, 26.12 - św. Szczepana, pierwszego męczennika, święto, 27.12 - Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto, , 28.12 - św. Młodzianków, męczenników, święto, 29.12 - św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika, 31.12 - św. Sylwestra I, papieża, 01.01 - Św. Bożej Rodzicielki Maryi, uroczystość (obowiązkowa), 02.01 - Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,  03.01 - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 06. 01 - Objawienie Pańskie, uroczystość.

2.   Jeśli nie będzie dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią, kolęda się odbędzie. Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

3.   Od 22.12.2020 do końca stycznia 2021 roku nie będzie Mszy św. we wtorki w Letchworth.

PLAN MSZY ŚW. NA OKRES BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU:

24.12.2020 - Wigilia Narodzenia Pańskiego - Pasterka (Czwartek)

Hatfield - 19.15

Letchworth - 21.00

25.12.2020 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Piątek)

Letchworth - 13.00

Hatfield - 18.00

26.12.2020 - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (Sobota)

Stevenage - 13.00

Hemel Hempstead - 15.00

27.12.2020 - Święto Św. Rodziny (Niedziela)                      

            Letchworth - 13.00

            St Albans - 16.00                      

            Hatfield - 18.00

01.01.2021 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Piątek)           

            Letchworth - 15.00                    

            Hatfield - 18.00

06.01.2021 - Objawienie Pańskie (środa)

Letchworth - 18.15

SPOWIEDŹ ŚW. PRZD ŚWIĘTAMI

Zachęcam i zapraszam do skorzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie okresu Adwentu. (W dni powszednie - również po Mszy św.) Nie odkładajmy tego Sakramentu na ostatnią chwilę. Proszę. Jestem do dyspozycji już około 40 minut przed Eucharystiami.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU - ROK B – 06.12.2020

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 07.12 - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 08.12 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, UROCZYSTOŚĆ, 11.12 - św. Damazego I, papieża, wspomnienie, 12.12 - Najświętszej Maryi Panny z Gaudalupe, wspomnienie, 13.12 - św. Łucji, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 14.12 - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie,  19.12 - bł. Urbana V, papieża.

2.   W niedzielę 29.11 rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny w cyklu B - nadziei oraz czas Adwentu. Zachęcam, wykorzystajmy ten szczególny czas jak najlepiej, aby w Świętach Bożego Narodzenia   rzeczywiście przyjąć Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela.

3.   Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie sprawowane będą w środy i piątki w Stevenage o godz. 18.30       

4.   Spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii Św. odbędą się:  06.12. 2020 (niedziela) w Hatfield, godz. 19.00 oraz 09.12.2020 (środa) w Stevenage, godz.19.00

5.   Od tej niedzieli (06.12) można nabywać kalendarze religijne na 2021 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece caritas, kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem oraz sianko.

PLAN MSZY ŚW. NA OKRES BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU:

24.12.2020 - Wigilia Narodzenia Pańskiego - Pasterka (Czwartek)

Hatfield - 19.15

Letchworth - 21.00

25.12.2020 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Piątek)

Letchworth - 13.00

Hatfield - 18.00

26.12.2020 - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (Sobota)

Stevenage - 13.00

Hemel Hempstead - 15.00

27.12.2020 - Święto Św. Rodziny (Niedziela)                      

            Letchworth - 13.00

            St Albans - 16.00                      

            Hatfield - 18.00

01.01.2020 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Piątek)           

            Letchworth - 15.00                    

            Hatfield - 18.00

06.01.2020 - Objawienie Pańskie (środa)

Letchworth - 18.15

SPOWIEDŹ ŚW. PRZD ŚWIĘTAMI

Zachęcam i zapraszam do skorzystania ze spowiedzi św. przed każdą Mszą św. zarówno w niedziele jak i w dni powszednie okresu Adwentu. (W dni powszednie - również po Mszy św.) Nie odkładajmy tego Sakramentu na ostatnią chwilę. Proszę. Jestem do dyspozycji już około 40 minut przed Eucharystiami.

UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 25.10.2020

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 28.10 - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto, 01.11 - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 03.11 - św. Marcina de Porres, zakonnika, wspomnienie, 04.11 - św. Karola Boromeusza, biskupa, wspomnienie, 09.11 - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto,  10.11 - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie,  11.11 - Narodowe Święto Niepodległości oraz św. Marcina z Tours, biskupa.

2.   Pierwsze spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2021 roku odbędzie się 25.10 (niedziela) w Hatfield o godz. 19.00 oraz 28.10 (środa) w Stevenage o godz. 19.00.

3.   Sakrament Bierzmowania odbył się 24 października o godz. 14.30 w kościele St Hilda w Stevenage. Serdecznie dziękuję bierzmowanym, rodzicom i gościom. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

4.   Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w St Albans poszukuje osób chętnych do współpracy na stanowisku nauczyciela lub asystenta nauczyciela. Po wszelkie dodatkowe informacje prosimy zgłaszać się bezpośrednio do szkoły. Adres mailowy: info@polskaszkolawstalbans.co.uk Adres jest również dostępny na stronie internetowej szkoły (polskaszkolawstalbans.co.uk). Ze szkołą można skontaktować się również za pomocą Facebooka. 

5.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych  znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

6.   01.11 (niedziela) - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Letchworth, godz. 13.00, Hemel Hempstead, godz. 16.00 oraz Hatfield, godz. 18.00. 02.11 (poniedziałek) - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15.

7.   Ze względu na obecną sytuację na świecie nabożeństwa na cmentarzach w tym roku nie odbędą się. Skrócone nabożeństwo za zmarłych z cmentarza odprawimy w czasie Mszy św. w kościołach dnia 01 listopada. Zachęcam do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, zwłaszcza w dniach od 01 do 08 listopada. Wtedy bowiem można wymodlić odpusty za zmarłych.

8.   03 listopada, wtorek, nie będzie Mszy św. w Letchworth.

 LISTOPAD - MIESIĄC PAMIĘCI I MODLITWY ZA ZMARŁYCH:

W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. – czytamy w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską. Jak zaznaczono - chodzi o uniknięcie zgromadzeń wiernych, tam, gdzie są one zakazane. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze wzglądu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

9.   UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.