NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 13.09.2020

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto, 15.09 – NMP Bolesnej, wspomnienie, 16.09 - św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, 17.09 - św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, wspomnienie, 18.09 - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, święto, 19.09 - św. św. Januarego, biskupa i męczennika, wspomnienie, 20.09 - św. męczenników Andrzeja KimTaegona, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, wspomnienie, 21.09. - św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto, 23.09 - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera oraz bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy, 25.09 - bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, wspomnienie,  26.09 - św. Męczenników Kosmy i Damiana, wspomnienie,  27.09 - św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie.

2.   Od 01 września wróciliśmy do stałego porządku Mszy św. wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 17.45 w Stevenage.

3.  Od 1 do 27 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św.  Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

4.   Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w dwóch terminach: 26 września (sobota) o godz. 14.00 w kościele St Hilda w Stevenage oraz 03 października (sobota) o  godz. 13.30 w kościele Marychurch w Hatfield.

5.   W tym roku kalendarzowym wszystkie dodatkowe kolekty zostały anulowane.

6.   Informacje na temat zaległego Sakramentu Bierzmowania zostaną podane niebawem.

7.   W tym roku również nie odbędzie się pielgrzymka do  Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham.

8.   UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 30.08.2020

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 08.09 - Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, święto, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 12.09 - Najświętszego Imienia Maryi, 14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.

2.   Od 01 września wracamy do stałego porządku Mszy św. wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 17.45 w Stevenage.

3.   04 września - pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, tak jak w każdy piątek, od godz. 17.45 oraz okazja do spowiedzi. Msza św. - 18.30 - Stevenage.

4.   Od 1 do 27 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św.  Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

5.   Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św.: 06 września, niedziela, po Mszy św. w Hatfield, godz. 19.00 oraz 09 września, środa, po Mszy św. w Stevenage, godz. 19.00. Zapraszam.

6.   W niedzielę 13 września 2020 r. zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

7.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin serdecznie zaprasza na zapisy na nowy rok szkolny 2020 - 21 w dniu 12 września (sobota) w budynku Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin w godzinach 12.30 - 14.00. Przy zapisach będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły wdobie pandemii. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły proszeni są o potwierdzenie i ponowne wypełnienie formularzy. Serdecznie zapraszamy.

8.   UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 16.08.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 17.08 - św. Jacka, prezbitera, wspomnienie, 19.08 - św. Jana Eudesa, prezbitera, 20.08 - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, wspomnienie, 21.08 - św. Piusa X, papieża, wspomnienie, 22.08 - Najświętszej Maryi Panny Królowej, wspomnienie, 23.08 - św. Róży z Limy, wspomnienie, 24.08 - św. Bartłomieja, Apostoła, święto, 25.08 - św. Ludwika, króla oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera, 26.08 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, Uroczystość,  27.08 - św. Moniki, wspomnienie,  28.08 - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie.

2.   UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

3.   Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św.: 06 września, niedziela, po Mszy św. w Hatfield, godz. 19.00 oraz 09 września, środa, po Mszy św. w Stevenage, godz. 19.00. Zapraszam.

4.   Zapisy dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2021 rozpoczną się od pierwszej niedzieli września. Zapraszam.

 MSZE ŚW. - S I E R P I E Ń 2020 ROK

Przez cały miesiąc sierpień nie ma Mszy św. w środy w Stevenage

We wszystkie niedziele sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

(dotyczy Hemel Hempstead i St Albans)

w soboty: 22, 29 sierpnia nie będzie Mszy św. w Stevenage o godz. 17.00

od 17 do 31 sierpnia nie będzie Mszy św. w dni powszednie

(dotyczy Letchworth oraz Stevenage). 

Obowiązek zakładania maseczek na twarz od 08.08 w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.