NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK C – 10.03.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 13.03 - , Rocznica wyboru papieża Franciszka (2013),  19.03 - św. Józefa Oblubieńca NMP, Uroczystość, 20.03 - św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, 23.03 - św. Turybiusza z Mogroveja, biskupa, wspomnienie.

2.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Letchworth - wtorki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale zaś śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.30 oraz w St Albans w nidzielę o godz. 15.40. Zapraszamy.

3.   UWAGA: W okresie Wielkiego Postu Msze św. w Hemel Hempstead będą sprawowane jak zwykle w 1 i 3 niedzielę miesiąca, ale o godz. 15.45.

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy.

5.   W  II Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2019 - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą wszystkim naszym Rodakom - kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim, pracującym w krajach misyjnych.

6.   7 marca odbył się pogrzeb śp. Barbary Dec, lat 79, zamieszkałej w Hitchin. Za obecność i wspólną modlitwę serdeczne Bóg zapłać. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 24.02.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 28.02 - Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI,  04.03 - św. Kazimierza Królewicza, święto, 06.03 - ŚRODA POPIELCOWA, 07.03 - św. Męczennic Perpetuy i Felicyty, wspomnienie, 08.03 - św. Jana Bożego, zakonnika oraz św. Faustyna Migueza, prezbitera, 09.03 - św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

2.   1 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na to, że  kościół w Stevenage będzie zajęty, Msza św. wyjątkowo odbędzie się w kościele St Hugh of Lincoln w Letchworth o godz. 18.30 a okazja do spowiedzi św. od godziny 17.30. Od godziny 17.45 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa.

3.   05.03 - wtorek – nie będzie Mszy św. w Letchworth

4.   06.03 - ŚRODA POPIELCOWA - Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15.

5.   07.03 - czwartek o godzinie 11.00 w kościele St Hugh of Lincoln w Letchworth odbędzie się pogrzeb śp. Barbary Dec, lat 79. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

6.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Letchworth - wtorki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy. Gorzkie Żale zaś w Hatfield - niedziela - 17.30 oraz St Albans - niedziela - 15.30.

7.   UWAGA: W okresie Wielkiego Postu Msze św. w Hemel Hempstead będą sprawowane jak zwykle w 1 i 3 niedzielę miesiąca, ale o godz. 15.45.

8.  W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy.

9.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - każda środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - każda niedziela o godz. 19.00.

10.  Kurs przedmałżeński - sobota, 9 oraz 16 marca 2019 r. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Dunstable, w godzinach 09.00 - 14.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11.  W  II Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2019 - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą wszystkim naszym Rodakom - kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim, pracującym w krajach misyjnych.

12.  W Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego -obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 06.03.2019, godz. 18.30, kościół w Letchworth.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 10.02.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 11.02 - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Dzień Chorego,  14.02 - św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, święto, 20.02 - św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy, 21.02 - św. Piotra i Damiana, biskupa i doktora Kościoła, 22.02 - Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto, 23.02 - św. Polikarpa, biskupa i męczennika, wspomnienie.

2.   1 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na to, że  kościół w Stevenage będzie zajęty, Msza św. wyjątkowo odbędzie się w kościele St Hugh of Lincoln w Letchworth o godz. 18.30 a okazja do spowiedzi św. od godziny 17.30. Od godziny 17.45 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa.

3.   Msze św. wtorkowe w Letchworth (godz. 18.30) będą sprawowane od 12 lutego. Msze św. zaś piątkowe w Stevenage (godz. 18.30) są sprawowane już od 1 lutego. Zapraszam.

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy.

5.   Od lutego, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w ośrodkach: Stevenage, Letchworth oraz Hatfield Eucharystie niedzielne wraz homilią będą Mszami dla dzieci.

6.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - każda środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - każda niedziela o godz. 19.00.

7.   Pod patronatem Katolickiego Radia Londyn powstał Magazyn Misja 52, który jest skierowany do małżonków i rodziców? Jego celem jest stworzenie jak najlepszego pisma, które będzie pomocą w budowaniu jedności i miłości małżeńskiej. Magazyn można pobrać bezpłatnie  z naszej strony: http://www.krlradio.com/magazyn/ 

8.   Kurs przedmałżeński - sobota, 9 oraz 16 marca 2019 r. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Dunstable, w godzinach 09.00 - 14.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.