NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK B – 05.05. 2024

1.           W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto, 08.05 - św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość, 09.05 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Uroczystość,13.05 - NMP z Fatimy, 14.05 - św. Macieja Apostoła, święto, 16.05 - św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, 18.05 - św. Jana I, papieża i męczennika, 20.05 – NMP Matki Kościoła.

2.           Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy przeżywać tak jak w Kościele w Anglii, w czwartek, 09  maja (zapraszam na Mszę św. z tej Uroczystości w Wigilię, czyli w środę, 08.05 do Stevenage, godz. 18.30) a Zesłania Ducha Świętego w niedzielę, 19 maja 2024 roku.

3. W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

4. W naszej Parafii powstaje Wspólnota Wojowników Maryi. Póki co pod nazwą Apostolat Wojowników Maryi. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek, 10.05 po Mszy św. w Stevenage. Serdecznie wszystkich chętnych, zainteresowanych i ciekawych tematu, zapraszamy.

5. Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

6. Miesiąc maj  poświęcony jest czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską. W niedziele - śpiewna Litania przed każdą Mszą św.

7. I Komunia św. odbędzie się 18 maja 2024 (sobota) w Stevenageo godz. 14.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

8. Sakrament Bierzmowania nasza młodzież przyjmie dnia 28 czerwca (piątek) 2024 roku o godz. 18.00 w Stevenage. Niech nasza modlitwa wspiera kandydatów do Bierzmowania.

9. DUSZPASTERSTWO POLONIA – zachęcamy (zwłaszcza podróżujących) do zainstalowania aplikacji Duszpolonia na smartfonach. Dzięki niej łatwo znajdziemy Eucharystię sprawowaną w języku polskim w naszym najbliższym otoczeniu, niezależnie od naszej lokalizacji. Ten kod QR umożliwi szybkie pobranie aplikacji.

10. Druga kolekta 12 maja jest na lokalne diecezje Anglii i Walii, na terenie których są lokalne PMK. Korzystamy bardzo często ze wsparcia miejscowych kurii, szczególnie londyńskich diecezji. Dostajemy czasem wiele materiałów duszpasterskich. Polskie dzieci i młodzież chodzą do szkół katolickich, które są dotowane przez lokalny Kościół. Pamiętajmy, że nasz wkład ma charakter dobrego gestu w stosunku do miejscowych wspólnot na których terenie przyszło nam żyć i pełnić posługę.

Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Wniebowstąpienie to nie tylko dzień wielkiej radości dla nieba ale również dla całego rodzaju ludzkiego. Oto Pan Jezus wstąpił do nieba nie sam, ale zabrał ze sobą wszystkie dusze świętych. Ten dzień jest tym radośniejszy, że Chrystus powrócił do swojego Ojca wraz z naturą ludzką, w której walczył na ziemi i zwyciężył. Przyoblekł się w nią dla naszego zbawienia, kiedy począł się z Ducha Świętego w łonie Maryi Dziewicy. Teraz jako Bóg - Człowiek po pokonaniu śmierci w tajemnicy zmartwychwstania i w tej naturze odbiera dodatkową chwałę. Wniebowstąpienie to więc nie tylko osobisty triumf Chrystusa, ale także nasze zwycięstwo, najwyższa chwała naszej ludzkiej natury.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK B – 21.04. 2024

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 23.04 - św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość,  25.04 – św. Marka ewangelisty, święto, 29.04 – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy, święto, 30.04 -św. Piusa V, papieża, 01.05 - św. Józefa Rzemieślnika, święto, Święto Pracy, 02.05 - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 03.05 - NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GÓWNEJ PATRONKI POLSKI, UROCZYSTOŚĆ,  Święto Konstytucji Trzeciego Maja, , 04.05 - św. Floriana, męczennika, wspomnienie, 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto.

2.         Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. W związku z tym mamy dodatkową kolektę na wsparcie Seminarium diecezji ks. Proboszcza.

3.         03 maja (piątek) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i Polaków. Stevenage o godz. 18.30.

4.         W każdy piątek w Stevenage (03 maja - Pierwszy Piątek Miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

5.         Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 03 maja 2024 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.00. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

6.         PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA MAJA (04.05): NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI: 15.45 - rozważanie, 16.00 - wspólny różaniec (jedna część), 16.30 - adoracja, 17.00 - Msza św.

7.         W naszej Parafii powstaje Wspólnota Wojowników Maryi. Póki co pod nazwą Apostolat Wojowników Maryi. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek, 10.05 po Mszy św. w Stevenage. Serdecznie wszystkich chętnych, zainteresowanych i ciekawych tematu, zapraszamy.

8.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

9.         Miesiąc maj  poświęcony jest czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską. W niedziele - śpiewna Litania przed każdą Mszą św.

10.       W niedzielę, 14 kwietnia po Mszy św. w Letchworth odbyło się spotkanie Wielkanocne naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę wyrazić moją wdzięczność wobec całej Rady Parafialnej za poświęcony czas, serce, trud przygotowania i poprowadzenia całego spotkania. Do grona osób, które obejmuję moją wdzięcznością pragnę dołączyć właścicieli i menadżera sklepu Wawelski,  sponsora produktów spożywczych, tych którzy ofiarowali różne fanty na loterię, oraz Was wszystkim za waszą obecność, życzliwość, czas i bycie razem przez tych kilka chwil. Bóg zapłać.

MODLITWA O POWOŁANIA

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci  o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - ROK B – 31.03. 2024

1.         Jezus pokonał śmierć, grzech i szatana. On zmartwychwstał, a my w Nim jeśli tylko uwierzymy. Jeszcze raz życzę Wam Kochani, Waszym Rodzinom i Bliskim - błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Żyjmy zawsze w promieniach poranka Wielkanocnego! Warto, bo to jest źródło pewności, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.

2.         07. 04 - II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. w każdym ośrodku - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3.         Po Świętach wracamy do katechez Pierwszokomunijnych: 07.04 (niedziela) - Hatfield, po Mszy św. wieczornej oraz 03.04 (środa) - Stevenage, po Mszy św. wieczornej.

4.         14 kwietnia po Mszy św. w Letchworth zapraszamy Wszystkich na wspólne - Parafialne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Pragniemy podzielić się poświęconym jajkiem - symbolem życia i składając sobie wzajemnie życzenia spędzić parę chwil przy Wielkanocnym stole. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Można również przynieść i podarować coś na loterię fantową. Ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

5.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

6.         PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA KWIETNIA (06.04): NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI: 15.45 - rozważanie, 16.00 - wspólny różaniec (jedna część), 16.30 - adoracja, 17.00 - Msza św.

7.         W naszej Parafii powstaje Wspólnota Wojowników Maryi. Póki co pod nazwą Apostolat Wojowników Maryi. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sobotę, 06.04 o godzinie 15.00, w Stevenage a potem wspólnie przeżyjemy nabożeństwo Pierwszej Soboty. Serdecznie wszystkich chętnych, zainteresowanych i ciekawych tematu, zapraszamy.

8.         W każdy piątek (05.04 - Pierwszy Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

9.         28.04 zmarła nasza wieloletnia Parafianka, śp. Wanda Dec. Więcej informacji podamy niebawem. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

10.       We wtorek, 02.04 nie będzie Mszy św. wieczornej w Letchworth.

11.       Na jałmużnę Wielkopostną zebraliśmy jako cała parafia £ 635.00. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Jest to nasza pomoc materialna dla najbardziej potrzebujących.

12.       W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada na 08.04. Jest ona przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Ponieważ jest to poniedziałek, Mszę św. z tej Uroczystości przeżyjemy w środę, 10 kwietnia, w Stevenage o godz. 18.30. Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.     

Święto Miłosierdzia Bożego: Inspiracją  dla ustanowienia  tego święta  było pragnienie  Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).