NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 01.09.2019

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 05.09 - św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, wspomnienie, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 12.09 - Najświętszego Imienia Maryi,  13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.

2.   W dniach 18 - 25 lutego 2019 roku planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki wraz z formularzem zgłoszeniowym można  znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

3.   W dniach 03.09 (wtorek) i 04.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani  pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 2 - 5 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

4.   06 września - pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, tak jak w każdy piątek, od godz. 17.45 oraz okazja do spowiedzi. Msza św. - 18.30 - Stevenage

5.   Od 1 do 22 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

6.   W niedzielę 15 września 2019 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

7.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin serdecznie zaprasza na zapisy na nowy rok szkolny w dniu 14 września w budynku Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin w godzinach 12.30 - 14.00. Przy zapisach będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły proszeni są o potwierdzenie i ponowne wypełnienie formularzy. Serdecznie zapraszamy.

8.   10 września 2019 roku w I rocznice pogrzebu ś. p. Księdza Arcybiskupa Szczepana Wesołego, zostanie poświęcona pamiątkowa tablica upamiętniająca pracę duszpasterską Księdza Arcybiskupa wśród Polaków na całym świecie. Tablica zostanie umieszczona w krypcie Kościoła Świętych Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie spoczywa Ksiądz Arcybiskup Szczepan Wesoły. Poświęcenie tablicy poprzedzi uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Górnośląskiego a homilię wygłosi Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz. Jest to wyraz naszej wdzięczności, polskiego duszpasterstwa do spraw emigracji, za wieloletnią i oddaną posługę duszpasterską. Początek Mszy Świętej o godz. 12.00 we wtorek 10 września 2019 roku.

9.   Niedziela, 01 września – 67 PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W AYLESFORD. Katolicy, którzy - rozwijając swoją wiarę - uczestniczą w życiu swoich wspólnot parafialnych w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, spotykają się w tym dniu u stóp Matki Bożej Szkaplarznej. Jest to stały punkt programu duszpasterskiego PMK, który współorganizuje to wydarzenie z Instytutem Polskim Akcji Katolickiej. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: „Stągwie napełnione po brzegi”. Intencją ogólną wszystkich pielgrzymów jest uproszenie błogosławieństwa Bożego dla swoich wspólnot, duszpasterzy i parafii  w nowym roku duszpasterskim 2019/2020. Rozpoczęcie o godzinie 12.00. Prowadzi bp Michał Janocha. The Friars, Aylesford, ME20 7BX.

10.   29 września przypada piąta niedziela miesiąca. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 04.08.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 06.08 - Przemienienie Pańskie, święto, 07.08 - świętych męczenników Sykstusa II papieża i Towarzyszy oraz św. Kajetana, prezbitera i bł. Edmunda Bojanowskiego, 08.08 - św. Dominika, prezbitera, wspomnienie, 09.08 - św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, 10.08 - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto, 12.08 - św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy, 13.08 - św. męczenników Poncjana, papieża i Hipolita,  14.08 - św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,  15.08 - WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, UROCZYSTOŚĆ, 16.08 - św. Stefana Węgierskiego, wspomnienie, 17.08 - św. Jacka, prezbitera, wspomnienie, 19.08 - św. Jana Eudesa, prezbitera, 20.08 - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, wspomnienie, 21.08 - św. Piusa X, papieża, wspomnienie, 22.08 - Najświętszej Maryi Panny Królowej, wspomnienie, 23.08 - św. Róży z Limy, wspomnienie, 24.08 - św. Bartłomieja, Apostoła, święto, 25.08 - św. Ludwika, króla oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera, 26.08 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, UROCZYSTOŚĆ.

2.   Zmiana planu Mszy św. na terenie naszej parafii w miesiącu sierpniu 2019 roku: We wszystkie niedziele sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 (dotyczy Hemel Hempstead i St Albans), w soboty: 10, 17, 24 sierpnia nie będzie Mszy św. w Stevenage o godz. 17.00, od 06 do 30 sierpnia nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy Letchworth oraz Stevenage). 

3.   W dniach 18 - 25 lutego 2019 roku planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki wraz z formularzem zgłoszeniowym można  znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

4.   W związku z powrotem do Polski, Krzysztof Knot, który pełnił funkcję oficera Gift Aid, od 21.07 kończy swoją posługę w naszej parafii. Z całego serca pragnę podziękować Krzysztofowi za cały włożony trud, czas i zaangażowanie w prowadzeniu tego dzieła oraz jako członka Rady Parafialnej. Bardzo dużo wniosłeś, unowocześniłeś i pomogłeś. Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg prowadzi Ciebie i całą Waszą rodzinę... Nowymi odpowiedzialnymi za Gift Aid w naszej parafii zostali Andrzej Klimczak wraz z małżonką Marzeną. Dziękuję Wam za podjęcie się prowadzenia tej sprawy i szczęść Boże.

5.   Od 1 do 22 września 2019 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

6.   W czwartek, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zapraszam na Mszę św. w języku polskim do Dunstable (LU63AZ), godz. 10.00 i 19.00 lub do Bedford (MK403EU), godz.  9.30 i 19.00. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła kwiaty, owoce i zioła.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 21.07.2019

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 22.07 - św. Marii Magdaleny, święto, 23.07 - św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto, 24.07 - św. Kingi, dziewicy, wspomnienie, 25.07 - św. Jakuba, Apostoła, święto oraz wspomnienie św. Krzysztofa, 26.07 - św. Joachima i Anny, rodziców NMP, wspomnienie, 29.07 -  św. Marty, wspomnienie, 30.07 - św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła, 31.07 - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie, 01.08 - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie

2.   Zmiana planu Mszy św. na terenie naszej parafii w miesiącu sierpniu 2019 roku: We wszystkie niedziele sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 (dotyczy Hemel Hempstead i St Albans), w soboty: 10, 17, 24 sierpnia nie będzie Mszy św. w Stevenage o godz. 17.00, od 06 do 30 sierpnia nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy Letchworth oraz Stevenage). 

3.   W dniach 18 - 25 lutego 2019 roku planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki wraz z formularzem zgłoszeniowym można  znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

4.   Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub protokołów przedmałżeńskich bardzo proszę załatwić w miesiącu lipcu.

5.   25.07 - wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców. W związku z tym w niedzielę, 28.07, po Mszach św., poświęcimy nasze pojazdy i poprosimy o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Krzysztofa dla kierowców i wszystkich podróżujących.

6.   W związku z powrotem do Polski, Krzysztof Knot, który pełnił funkcję oficera Gift Aid, od 21.07 kończy swoją posługę w naszej parafii. Z całego serca pragnę podziękować Krzysztofowi za cały włożony trud, czas i zaangażowanie w prowadzeniu tego dzieła oraz jako członka Rady Parafialnej. Bardzo dużo wniosłeś, unowocześniłeś i pomogłeś. Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg prowadzi Ciebie i całą Waszą rodzinę... Nowymi odpowiedzialnymi za Gift Aid w naszej parafii zostali Andrzej Klimczak wraz z małżonką Marzeną. Dziękuję Wam za podjęcie się prowadzenia tej sprawy i szczęść Boże.

7.   Opuszcza nas również Pan Tadeusz Sieńko, organista posługujący w Stevenage, ale również w Letchworth. Z serca dziękuję za śpiew, muzykę, trud dojazdów z Bedford i włożone serce w ubogacenie Liturgii Mszy świętych. Bóg zapłać i niech Dobry Bóg prowadzi każdego dnia.