NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 24.07. - 14.08. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.07 - św. Jakuba, Apostoła, święto oraz wspomnienie św. Krzysztofa, 26.07 - św. Joachima i Anny, rodziców NMP, wspomnienie, 28.07 - św. Szarbela Makhlufa, prezbitera, 29.07 -  św. Marty, Marii i Łazarza, wspomnienie, 30.07 - św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła, 31.07 - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie, 01.08 - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 04.08 - św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, 06.08 - Przemienienie Pańskie, święto, 08.08 - św. Dominika, prezbitera, 09.08 - św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, 10.08 - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, 11.08 - św. Klary, dziewicy, 14.08 - (w Anglii) - WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, Uroczystość.

2.         Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub innych spraw biurowych będzie można załatwiać po 21 sierpnia. Dziękuję.

3.         25.07 - wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców. W związku z tym w sobotę, 23.07 oraz w niedzielę, 24.07, po Mszach św., poświęcimy nasze pojazdy i poprosimy o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Krzysztofa dla kierowców i wszystkich podróżujących.

4.         Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy przeżywać w łączności z Kościołem w Angli, czyli w niedzielę 14 sierpnia. Przesunięcie z 15 sierpnia.

5.                                   MSZE ŚW. - LIPIEC I SIERPIEŃ 2022 ROK

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. we wtorki w  Letchworth.

We wszystkie niedziele sierpnia (oraz w ostatnią niedzielę lipca, 31.07, gdyż jest to piąta niedziela miesiąca) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 (dotyczy to Hemel Hempstead i St Albans)

od 25.07 do 20.08  nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy to również niedzielnych Mszy św. sprawowanych w soboty o godz. 17.00, w Stevenage czyli: 30.07, 06.08, 13.08 i 20.08)

6.         Od 04 do 25 września 2022 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

7.         Wszystkim wyruszającym na odpoczynek wakacyjny i przybyłym Gościom życzymy spokojnego, dobrego i pożytecznego czasu, błogosławieństwa Bożego i dobrych wrażeń. A podróżującym bezpiecznej drogi i szczęśliwego powrotu do domu, szczęść Boże!

8.         Modlitwa o dobre przeżycie wakacji (urlopu): Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Udzielaj nam swojego błogosławieństwa i ochrony na ten czas odpoczynku. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

9.         Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września 2022 r. w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: "Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Kongres odbędzie się w Calsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5

10.       Biuro Polskiej Misji Katolickiej zaprasza w dniu 4 września br. na 68 Pielgrzymkę Polaków do Aylesford. W tym roku śpieszymy do Sanktuarium MB Szkaplerznej pod hasłem: „Wirtualna rodzina. Czy można budować życie rodzinne i relacje na odległość?”. PROGRAM: 12:00 Modlitwa Anioł Pański i możliwość spowiedzi; 12:45 Złożenie wieńca pod tablicą katyńską i przywitanie pielgrzymów (Rektor PCM i prezes IPAK); 13:00 Msza Św. pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca; 16:00 Nabożeństwo różańcowe.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 10.07.2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 11.07 - św. Benedykta, opata, patrona Europy, święto,  12.07 - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,  13.07 - św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, wspomnienie, 15.07 - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  16.07 - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, wspomnienie, 18.07 - św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, 20.07 - bł. Czesława, prezbitera, 21.07 - św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła, 22.07 - św. Marii Magdaleny, święto 23.07 - św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto, 24.07 - św. Kingi, dziewicy, wspomnienie, 25.07 - św. Jakuba, Apostoła, święto oraz wspomnienie św. Krzysztofa.

2.         W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

3.         Dodatkowa kolekta z poprzedniej niedzieli na tzw. Świętopietrze wyniosła £ 152.00. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej corocznej inicjatywy.

4.         Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub innych spraw biurowych bardzo proszę załatwić do 23 lipca a potem pod koniec sierpnia już normalnie. Dziękuję.

5.         25.07 - wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców. W związku z tym w sobotę, 23.07 oraz w niedzielę, 24.07, po Mszach św., poświęcimy nasze pojazdy i poprosimy o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Krzysztofa dla kierowców i wszystkich podróżujących.

                                MSZE ŚW. - LIPIEC I SIERPIEŃ 2022 ROK

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. we wtorki w  Letchworth.

We wszystkie niedziele sierpnia (oraz w ostatnią niedzielę lipca, 31.07, gdyż jest to piąta niedziela miesiąca) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 (dotyczy to Hemel Hempstead i St Albans)

od 25.07 do 20.08  nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy to również niedzielnych Mszy św. sprawowanych w soboty o godz. 17.00, w Stevenage czyli: 30.07, 06.08, 13.08 i 20.08)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 26.06.2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 27.06 – św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła, 28.06 - św. Ireneusza, biskupa i męczennika, wspomnienie, 29.06 - św. Apostołów Piotra i Pawła, uroczystość, 30.06 - św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, 01.07 - św. Ottona, biskupa, 03.07 - św. Tomasza Apostoła, święto, 04.07 – św. Elżbiety Portugalskiej, 05.07 - św. Antoniego Marii Zaccarii oraz św. MariiGoretti, dziewicy i męczennicy, 06.07 - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, wspomnienie, 08.07 - św. Jana z Dukli, prezbitera, wspomnienie, 09.06 - św. męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy

2.         Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

3.         01 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca. Tak jak w każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

4.         Miesiąc Lipiec jest w Kościele miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa Pana.

5.         W niedzielę, 03 lipca, dodatkowa kolekta na tzw. Świętopietrze przeznaczona na charytatywną działalność Ojca Świętego. Wiemy jak bardzo blisko sercu Ojca Świętego Franciszka leży sprawa niesienia pomocy ludziom cierpiącym na skutek wojen, przemocy, klęsk żywiołowych i prześladowań religijnych.

6.         Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub innych spraw biurowych bardzo proszę załatwić do 23 lipca a potem pod koniec sierpnia już normalnie. Dziękuję.

MSZE ŚW. - LIPIEC I SIERPIEŃ 2022 ROK

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. we wtorki w  Letchworth.

We wszystkie niedziele sierpnia (oraz w ostatnią niedzielę lipca, 31.07, gdyż jest to piąta niedziela miesiąca) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 (dotyczy to Hemel Hempstead i St Albans)

od 25.07 do 20.08  nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy to również niedzielnych Mszy św. sprawowanych w soboty o godz. 17.00, w Stevenage czyli: 30.07, 06.08, 13.08 i 20.08)