NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK A – 08.03.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 07.03 - św. męczennic Perpetuy i Felicity, wspomnienie,  08.03 - św. Jana Bożego, zakonnika oraz Dzień Kobiet,  09.03 - św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy, 13.03 - Rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), 17.03 - św. Patryka, biskupa, 19.03 - św. Józefa, Oblubieńca NMP, uroczystość

2.   W związku z remontem kościoła w Letchworth, Msze św. wtorkowe przez sześć tygodni od 18.02 zostają odwołane. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania pozostają bez zmian - wtorki, Letchworth, godz. 19.00

3.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. W Hatfield i St Albans przed Mszami niedzielnymi śpiewamy Gorzkie Żale.

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

5.   W  II Niedzielę Wielkiego Postu, 08.03.2020 - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą wszystkim naszym Rodakom - kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim, pracującym w krajach misyjnych.

6.   W środę, 11 marca, zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. po odbiór alb - godz.19.00 w Stevenage.

7.   W grudniu 2019 roku dobiegła końca trzyletnia kadencja Rady Parafialnej. Całemu zarządowi oraz członkom składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas, włożony trud w funkcjonowanie Parafii, za obecność i każde uczynione dobro. Niech Dobry Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi. 31 stycznia została wybrana i powołana do istnienia na koleje trzy lata nowa Rada Parafialna w składzie: Prezes - Wojtek Czubala, zastępca Prezesa - Tomasz Stanisz, Skarbnik - Natalia Stanisz, Sekretarz - Agnieszka Blak, Referent Gift Aid - Andrzej Klimczak oraz członkowie Rady: Marzena Klimczak, Julian Jaworski, Marcin Prygoń, Robert Kuliga, Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Dzierzgowski, Michał Prygoń, Anna i Krzysztof Świejkowscy. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania i życzymy dużo siły, pomysłów oraz Bożego wsparcia w realizacji nowych wyzwań.

8.   Męska Droga Krzyżowa nocą po klifach w Eastbourne odbędzie się po raz szósty,  w nocy z piątku na sobotę 20/21 marca.  Informacje i zapisy: Grzegorz Czapiga 07906245233.

9.   W obliczu doniesień mediów o rozszerzającej się chorobie wywołanej zarazkiem Korona Wirus diecezja Westminster i NHS zwraca się z apelem o nie ulegania pokusie paniki i o zadbanie o podstawowe środki ostrożności. Należą do nich: częste i dokładne mycie rąk, zasłanianie ust podczas kichania czy kaszlu, używanie chusteczek higienicznych i środków dezynfekujących.

10.  Przypominamy o możliwości uzyskiwania odpustów w okresie W. Postu i zachęcamy do praktyk, które je umożliwiają (np. udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach lub półgodzinne czytanie opisu Męki Pańskiej). Warunkami zwykłymi są: (1) brak przywiązania do grzechu (nawet powszedniego); (2) stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna; (3) przyjęcie Komunii św.; (4) odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Św. – uwaga, nie chodzi tu o modlitwę w intencji samego papieża, a raczej o polecenie tych spraw, za które papież modli się każdego dnia; (5) wykonanie czynności związanej z odpustem.

11.  Zapraszamy do udziału w tegorocznych Dniach Młodych w Laxton Hall, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca 2020 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj: WWW.DNIMLODYCH.CO.UK FACEBOOK.COM/DNIMLODYCHUK

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 23.02.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 26.02 - ŚRODA POPIELCOWA, 28.02 - Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI,  04.03 - św. Kazimierza Królewicza, święto, 07.03 - św. męczennic Perpetuy i Felicyty, wspomnienie,

2.   26.02 - ŚRODA POPIELCOWA - Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15.

3.   W związku z remontem kościoła w Letchworth, Msze św. wtorkowe przez sześć tygodni od 18.02 zostają odwołane. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania pozostają bez zmian - wtorki, Letchworth, godz. 19.00

4.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy.

5.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

6.   Kurs przedmałżeński - 29 lutego od godz. 9:00 do 13:00 oraz 01 marca od godz. 12:00 do 15:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Dunstable. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7.   W Środę Popielcową, 26.02, spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych zostaje odwołane.

8.   W grudniu 2019 roku dobiegła końca trzyletnia kadencja Rady Parafialnej. Całemu zarządowi oraz członkom składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas, włożony trud w funkcjonowanie Parafii, za obecność i każde uczynione dobro. Niech Dobry Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi. 31 stycznia została wybrana i powołana do istnienia na koleje trzy lata nowa Rada Parafialna w składzie: Prezes - Wojtek Czubala, zastępca Prezesa - Tomasz Stanisz, Skarbnik - Natalia Stanisz, Sekretarz - Agnieszka Blak, Referent Gift Aid - Andrzej Klimczak oraz członkowie Rady: Marzena Klimczak, Julian Jaworski, Marcin Prygoń, Robert Kuliga, Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Dzierzgowski, Michał Prygoń, Anna i Krzysztof Świejkowscy. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania i życzymy dużo siły, pomysłów oraz Bożego wsparcia w realizacji nowych wyzwań.

9.   W Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 26.02.2020, godz. 18.15, kościół w Letchworth.

10.  W  II Niedzielę Wielkiego Postu, 08.03.2020 - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą wszystkim naszym Rodakom - kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim, pracującym w krajach misyjnych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 16.02.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.02 - św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy, 21.02 - św. Piotra i Damiana, biskupa i doktora Kościoła, 22.02 - Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto, 23.02 - św. Polikarpa, biskupa i męczennika, wspomnienie, 26.02 - ŚRODA POPIELCOWA, 28.02 - Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI,  04.03 - św. Kazimierza Królewicza, święto.

2.   26.02 - ŚRODA POPIELCOWA - Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15.

3.   W związku z remontem kościoła w Letchworth, Msze św. wtorkowe przez sześć tygodni od 18.02 zostają odwołane. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania pozostają bez zmian - wtorki, Letchworth, godz. 19.00

4.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. Zapraszamy.

5.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

6.   Kurs przedmałżeński - 29 lutego od godz. 9:00 do 13:00 oraz 01 marca od godz. 12:00 do 15:00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Dunstable. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7.   Ze względu na ferie oraz Środę Popielcową spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych 19.02 oraz 26.02 zostają odwołane.

8.   W grudniu 2019 roku dobiegła końca trzyletnia kadencja Rady Parafialnej. Całemu zarządowi oraz członkom składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas, włożony trud w funkcjonowanie Parafii, za obecność i każde uczynione dobro. Niech Dobry Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi. 31 stycznia została wybrana i powołana do istnienia na koleje trzy lata nowa Rada Parafialna w składzie: Prezes - Wojtek Czubala, zastępca Prezesa - Tomasz Stanisz, Skarbnik - Natalia Stanisz, Sekretarz - Agnieszka Blak, Referent Gift Aid - Andrzej Klimczak oraz członkowie Rady: Marzena Klimczak, Julian Jaworski, Marcin Prygoń, Robert Kuliga, Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Dzierzgowski, Michał Prygoń, Anna i Krzysztof Świejkowscy. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania i życzymy dużo siły, pomysłów oraz Bożego wsparcia w realizacji nowych wyzwań.

9.   W Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 26.02.2020, godz. 18.15, kościół w Letchworth.