NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 26.01.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 27.01 - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wspomnienie, 28.01 - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, 31.01 - św. Jana Bosko, prezbitera, wspomnienie, 02.02 - Ofiarowanie Pańskie, święto, Dzień Życia konsekrowanego, 03.02 - św. Błażeja, biskupa i męczennika, 05.02 - św. Agaty, dziewicy i męczennicy, 06.02 - św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

2.   Mszy św. we wtoki w Letchworth nie będzie 28.01 oraz 04.02.

3.   Katechezy przygotowujące dzieci do I Komunii św. odbywają się w środy w Stevenage o godz.19.00 oraz w niedziele w Hatfield o godz. 19.00

4.   31.01, w piątek o godzinie 19.00 w Stevenage, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków oraz tych, którzy chcieliby wnieść coś pod obrady…

5.   Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wznawiamy 11 lutego.

6.   7 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Stevenage o godz 18.30 a okazja do spowiedzi św. od godziny 17.45. Od godziny 17.45 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - ROK A – 12.01.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 12.01 - Niedziela Chrztu Pańskiego, święto,  13.01 - św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła, 15.01 - św. Pawła, pustelnika, 17.01 - św. Antoniego, opata, wspomnienie, oraz Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, 18.01 - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie, 20.01 - św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika, 21.01 - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 22.01 - św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, wspomnienie, 24.01 - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 25.01 - Nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto, 26.01 - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, wspomnienie.

2.   Od Nowego Roku, przez cały miesiąc styczeń nie będzie Mszy św. we wtoki w Letchworth oraz w piątki w Stevenage (wyjątek - 31.01 - ostatni piątek stycznia).

3.   Wracamy do katechez przygotowujących dzieci do I Komunii św. - 15.01, środa - Stevenage oraz 19.01, niedziela - Hatfield.

4.   31 stycznia, w piątek o godzinie 19.00 w Stevenage, odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków oraz tych, którzy chcieliby wnieść coś pod obrady…

5.   17.01 przeżywać będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim a 18.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Pod hasłem „Życzliwi bądźmy” zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich (Dz 28,2), od 18 a 25 stycznia obchodzony będzie na całym świecie – także w Polsce – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni różnych wyznań spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych wydarzeniach. Zwyczajem przyjętym w Polsce na nabożeństwach ekumenicznych jest gościnna wymiana kaznodziejów. „Chrzest jest czymś, co chrześcijan jednoczy, jest wyrazem naszej wspólnej wiary w Chrystusa, w Trójcę Świętą i główne prawdy wiary oraz wzywa do głoszenia Ewangelii” – podkreślił ks. Pawłowski. - Ekumenizm pozostaje ciągle zadaniem, żebyśmy głębiej poznawali wiarę własnego Kościoła oraz wiarę innych Kościołów” – powiedział duchowny. Jego zdaniem niechęć do ekumenizmu wynika z braku znajomości wiary własnego Kościoła.

Jakie są dni świąteczne (święta nakazane) w Kościele katolickim?

Przede wszystkim - niedziela. W tym dniu jest czczona tajemnica paschalna, dlatego na podstawie tradycji apostolskiej powinien być obchodzony w całym Kościele jako najdawniejszy dzień świąteczny nakazany. Ponadto należy obchodzić (czyli w tych dniach katolik powinien uczestniczyć we Mszy świętej.):

  1. Uroczystość Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa (25 grudnia);
  2. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1 stycznia)
  3. Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia)
  4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało - święto ruchome    obchodzone w czwartek po uroczystości Najświętszej Trójcy
  5. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia)
  6. Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada).                                                                                                                                                                                                Konferencja Episkopatu może, pa uzyskaniu aprobaty Stolicy Apostolskiej, niektóre z dni świątecznych nakazanych znieść lub przenieść na niedzielę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NARODZENIE PAŃSKIE - ROK A – 25.12.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.12 - Narodzenie Pańskie, Uroczystość, 26.12 - św. Szczepana, pierwszego męczennika, święto, 27.12 - św. Jana Apostoła i Ewangelisty, święto, 28.12 - św. Młodzianków, męczenników, święto, 29.12 - Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto, 31.12 - św. Sylwestra I, papieża, 01.01 - Św. Bożej Rodzicielki Maryi, uroczystość (obowiązkowa), 02.01 - Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, 03.01 - Najświęrszego Imienia Jezus, 04.01 - św. Anieli z Foligno, 05. 01 - Objawienie Pańskie, uroczystość.

2.   Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

3.   Od Nowego Roku, przez cały miesiąc styczeń nie będzie Mszy św. we wtoki w Letchworth oraz w piątki w Stevenage (wyjątek - 03.01 - pierwszy piątek miesiąca oraz 31.01 - ostatni piątek stycznia). Nie będzie też Mszy św. w środę, 08.01 w Stevenage.

4.   04 stycznia przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do osobistej adoracji oraz do spowiedzi św. w Stevenage od godziny 17.45 a Msza św. o g. 18.30.

5.   Wracamy do katechez przygotowujących dzieci do I Komunii św. - 15.01, środa - Stevenage oraz 19.01, niedziela - Hatfield.

PLAN MSZY ŚW. NA OKRES BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU:           

24.12.2019 - Wigilia Narodzenia Pańskiego - Pasterka (Wtorek)

Hatfield - 19.15 / Letchworth - 21.00

25.12.2019 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Środa)

Letchworth - 13.00 / St Albans - 16.00 / Hatfield - 18.00

26.12.2019 - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (Czwartek)

Stevenage - 13.00 / Hemel Hempstead - 16.00

28.12.2019 - Sobota – Msza św. z niedzieli

Stevenage - 17.00

29.12.2019 - Święto Św. Rodziny (Niedziela)

Letchworth - 13.00 / Hatfield - 18.00

01.01.2020 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Środa)

Letchworth - 15.00 / Hatfield - 18.00

Wszystkim Wam Drodzy Przyjaciele pragnę życzyć, aby światło Bożego Narodzenia opromieniało Waszą codzienność. Niech Nowonarodzone Boże Dziecię obdarzy Was mocą i męstwem. Niech Wasze domy i Rodziny przeniknie pokój i jedność. Niech prowadzi Was już nie gwiazda, ale Słowo Pana, które zamieszkało między nami i w nas. Niech nigdy nie gaśnie w Waszych sercach radość i nadzieja. Ks. Cezary

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU - ROK A – 22.12.2019

B. Nar – 2019

Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.