NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 10.11.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 11.11 - Narodowe Święto Niepodległości, 12.11 - św. Jozafata, biskupa i męczennika, wspomnienie, 13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie, 15.11 - św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 16.11 - Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik św. Apostołów Piotra i Pawła oraz św. Małgorzaty  Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy, 17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, wspomnienie, 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, 19.11 - bł. Salomei, zakonnicy, 20.11 - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, 21.11 - Ofiarowanie NMP, wspomnienie, 22.11 - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, 23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika.

2.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców.

3.   Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbywają się we wtorki, o godz. 19.00 w Letchworth.

4.   Ostatnie kolekty specjalne w naszej Parafii wyniosły: 06.10 - Dzieło Nowego Tysiąclecia - £ 182.00 oraz 27.10 - Papieskie Dzieła Misyjne - £ 171.10 Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie tych dzieł.

5.   Trzy lata temu papież Franciszek ogłosił swoją autorską inicjatywę, jaką jest Światowy Dzień Ubogich, który przypada na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla (17.11.2019). To jest niezwykle ważne, że do tej wielkiej uroczystości Chrystusa Króla idziemy poprzez zauważenie Chrystusa obecnego w ubogich. Od samego początku Ojciec Święty pragnął, aby to nie było święto jednodniowe, ale by przekształciło się ono w Tydzień Ubogich. „Czasami wystarczy niewiele, aby przywrócić nadzieję: wystarczy zatrzymać się, uśmiechnąć, posłuchać. Przynajmniej na ten jeden dzień zostawmy na boku statystyki. Biedni to nie są numery, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”. (Fragment Orędzia Ojca Świętego Franciszka na 3. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

6.   Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział w nabożeństwach na cmentarzach w Hitchin, Letchworth i Hemel Hempstead, za Waszą obecność, modlitwę i poświęcony czas.

7.   Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, Polakach żyjących w Polsce i poza Jej granicami, jak  również o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

8.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 08 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

9.   W niedzielę 24 listopada zaraz po Mszy św. w Letchworth Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W ramach spotkania przewidziany jest konkurs wiedzy o II wojnie światowej, występ dzieci, wojskowa grochówka, ciasto, kawa i herbata. Fanty na loterię   mile widziane. Cały dochód z imprezy przeznaczone jest na potrzeby szkoły. Serdeczne wszystkich zapraszamy. (Sala parafialna przy kościele w Letchworth)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 27.10.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 28.10 - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto, 01.11 - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 03.11 - św. Marcina de Porres, zakonnika, wspomnienie, 04.11 - św. Karola Boromeusza, biskupa, wspomnienie, 09.11 - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto,  10.11 - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie,  11.11 - Narodowe Święto Niepodległości oraz św. Marcina z Tours, biskupa.

2.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców. (Wyjątkowo, ze względu na ferie, spotkania - 27.10 w Hatfield oraz 30.10 w Stevenage są odwołane. ).

3.   Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbywają się we wtorki, o godz. 19.00 w Letchworth. (Wyjątkowo, ze względu na ferie, spotkanie - 29.10 jet odwołane).

4.   30.10 (środa) ze względu na spotkanie dekanalne księży nie będzie Mszy św. w Stevenage

5.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

6.   Modlitwa i nabożeństwa na cmentarzach:    Hitchin: 02.11.2019 - sobota - godz. 12.00,  Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin, Hemel Hempstead: 09.11.2019 - sobota - godz. 12.00, St Albans i Hatfield: 09.11.2019 - sobota - około godz. 13.00 (jeśli będzie zainteresowanie - proszę o zgłoszenie o chęci uczestnictwa w nabożeństwie na tych cmentarzach)

7.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych  znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

8.   01.11 - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15 a 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Stevenage, godz. 17.00.

9.   W niedzielę 03 listopada odbędzie się dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne. Ojciec Święty Franciszek powiedział, że ofiary zebrane z okazji Niedzieli Misyjnej składane są do wspólnego funduszu solidarności, które Papieskie Dzieła Misyjne rozdają w imieniu Następcy św. Piotra pomiędzy kraje misyjne i misjonarzy całego świata.

 LISTOPAD - MIESIĄC PAMIĘCI I MODLITWY ZA ZMARŁYCH:

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 06.10.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 06.10 - św. Brunona, prezbitera, 07.10 - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie, 09.10 - bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, wspomnienie,  10.10 - św. Męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy, wspomnienie,  11.10 - św. Jana XXIII, papieża, wspomnienie, 12.10 - św. Jana Beyzyma, prezbitera, wspomnienie, 13.10 - bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, wspomnienie, 14.10 - św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, 15.10 - św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła, wspomnienie, 16.10 - św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie, 17.10 - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, wspomnienie, 18.10. - św. Łukasza Ewangelisty, święto, 19.10 - św. Pawła od Krzyża, prezbitera oraz bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera, 20.10 - św. Jana Kantego, prezbitera, wspomnienie.

2.   W dniach 18 - 25 lutego 2019 roku planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki wraz z formularzem zgłoszeniowym można  znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

3.   Na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie (PUNO) trwa rekrutacja na studia podyplomowe dla nauczycieli na kierunku „Nauczanie języka i kultury polskiej poza Polską” Bliższe informacje o studiach są na stronie internetowej : www.puno.edu.pl/zdp/oferta/

4.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców. (Wyjątkowo, w niedzielę, 13.10 oraz w środy 09 i 16.10 spotkania są odwołane).

5.   Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 08 października, wtorek, o godz. 19.00 w Letchworth. Serdecznie zapraszam.

6.   W miesiącu październiku, w dniach: 09 (środa), 11 (piątek), 15 (wtorek), 16 (środa) nie będzie Mszy świętych wieczornych.

7.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

8.   Modlitwa i nabożeństwa na cmentarzach:    Hitchin: 02.11.2019 - sobota - godz. 12.00,  Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin, Hemel Hempstead: 09.11.2019 - sobota - godz. 12.00, St Albans i Hatfield: 09.11.2019 - sobota - około godz. 13.00 (jeśli będzie zainteresowanie - proszę o zgłoszenie o chęci uczestnictwa w nabożeństwie na tych cmentarzach)

9.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych oraz plan nabożeństw na cmentarzach znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

10.  01.11 - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15 a 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Stevenage, godz. 17.00.

11.  06 października dodatkowa kolekta: „Jednym z najważniejszych działań Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

12.  Nauki przedmałżeńskie - 19.10 (godz. 09.00 - 13.00) oraz 20.10 (godz. 12.00 - 15.00). Kościół M. B. Częstochowskiej, Dunstable, LU63AZ. Zapisy na pierwszym spotkaniu.