NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - ROK B – 19.05. 2024

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.05 - Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, święto, 21.05 - św. Jana Nepomucena,  22.05 - św. Rity z Cascii, zakonnicy, 23.05 - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto, 24.05 - Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, wspomnienie, 25.05 - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy, 27.05 - św. Augustyna z Canterbury, biskupa, 29.05 - św. Urszuli Ledóchowskiej.

2.         Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać wg kalendarza angielskiego, czyli w niedzielę, 02.06 a Uroczystość NSPJ - piątek, 07.06.

3.         Pragnę serdecznie pogratulować i wyrazić moją ogromną radość i wdzięczność wobec dzieci, które przystąpiły w naszej Parafii do I Komunii św., jak również rodzicom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych uroczystości oraz wszystkim obecnym. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi i umacnia w dobrym. Bóg zapłać. W ramach Białego Tygodnia zapraszam na Msze św. w środę, 22.05 i w piątek, 24.05 do Stevenage, godz. 18.30.

4.         Sakrament Bierzmowania nasza młodzież przyjmie dnia 28 czerwca (piątek) 2024 roku o godz. 18.00 w Stevenage. Niech nasza modlitwa wspiera kandydatów do Bierzmowania.

5.         W sobotę, 15 czerwca do Stevenage na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci, które w latach 2022 i 2023  przystąpiły do I Komunii Św. na wspólne przeżycie rocznic tych wydarzeń.

6.         Druga kolekta 19 maja jest na lokalne diecezje Anglii i Walii, na terenie których są lokalne PMK. Pamiętajmy, że nasz wkład ma charakter dobrego gestu w stosunku do miejscowych wspólnot na których terenie przyszło nam żyć i pełnić posługę.

7.         DNI MŁODYCH 12-14 lipca 2024 - Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych - ewangelizacyjnego spotkania młodzieży z polskich parafii w UK. Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek 12 lipca wieczorem i kończy się w niedzielę 14 lipca 2024. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Koniecznie są namioty (dwie noce). Zaproszenie kierujemy do tegorocznej młodzieży bierzmowanej. Zapisy do dnia 9 czerwca. Zapisy mogą się dokonywać przez: REJESTRACJA UCZESTNIKA https://forms.gle/MEXgpvU1hYifUp2h7. Ważne informacje: Koszty: koszt całości wynosi £80 (£40 przy rejestracji on-line, reszta w dniu przyjazdu). W CENIE: wynajem ośrodka, wyżywienie itp. Miejsce: Polish Association, Church Lane, Slough SL2 4NZ.

8.         W sobotę, 8 czerwca, Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Polska Macierz Szkolna organizują Wesoły Dzień Dziecka. To wydarzenie gromadzi co roku tysiące Polaków, oferując konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grillowanie, pokazy motorów, rekonstrukcje historyczne, pokazy lotów i wiele innych atrakcji całkowicie bezpłatnych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, zapraszamy szkoły polonijne. Szczegółowe informacje:  www.pcmew.org (do Laxton Hall, NN17 3AU, godzina: 11.00 – 18.00).

9.         W ramach obchodów 130-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, zapraszamy w sobotę, 15 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU, początek o godz. 12.00) na Święto Rodziny z rodziną Ulmów. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem abpa seniora Wiktora Skworca, konferencja zatytułowana "Rodzina Ulmów - Inspiracja dla Rodzin Dzisiaj", Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem Boga wraz z modlitwą wzmocnienia więzi rodzinnych i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Znajdzie się czas na kawę i małe co nieco. Wsparcie muzyczne - Schola Wspólnoty Dwóch Serc Jezusa i Maryi z Londynu. Zapraszamy rodziny polonijne wraz z dziećmi. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły bądź przyjmą I Komunię Świętą. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK B – 05.05. 2024

1.           W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto, 08.05 - św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość, 09.05 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Uroczystość,13.05 - NMP z Fatimy, 14.05 - św. Macieja Apostoła, święto, 16.05 - św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, 18.05 - św. Jana I, papieża i męczennika, 20.05 – NMP Matki Kościoła.

2.           Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy przeżywać tak jak w Kościele w Anglii, w czwartek, 09  maja (zapraszam na Mszę św. z tej Uroczystości w Wigilię, czyli w środę, 08.05 do Stevenage, godz. 18.30) a Zesłania Ducha Świętego w niedzielę, 19 maja 2024 roku.

3. W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

4. W naszej Parafii powstaje Wspólnota Wojowników Maryi. Póki co pod nazwą Apostolat Wojowników Maryi. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek, 10.05 po Mszy św. w Stevenage. Serdecznie wszystkich chętnych, zainteresowanych i ciekawych tematu, zapraszamy.

5. Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

6. Miesiąc maj  poświęcony jest czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską. W niedziele - śpiewna Litania przed każdą Mszą św.

7. I Komunia św. odbędzie się 18 maja 2024 (sobota) w Stevenageo godz. 14.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

8. Sakrament Bierzmowania nasza młodzież przyjmie dnia 28 czerwca (piątek) 2024 roku o godz. 18.00 w Stevenage. Niech nasza modlitwa wspiera kandydatów do Bierzmowania.

9. DUSZPASTERSTWO POLONIA – zachęcamy (zwłaszcza podróżujących) do zainstalowania aplikacji Duszpolonia na smartfonach. Dzięki niej łatwo znajdziemy Eucharystię sprawowaną w języku polskim w naszym najbliższym otoczeniu, niezależnie od naszej lokalizacji. Ten kod QR umożliwi szybkie pobranie aplikacji.

10. Druga kolekta 12 maja jest na lokalne diecezje Anglii i Walii, na terenie których są lokalne PMK. Korzystamy bardzo często ze wsparcia miejscowych kurii, szczególnie londyńskich diecezji. Dostajemy czasem wiele materiałów duszpasterskich. Polskie dzieci i młodzież chodzą do szkół katolickich, które są dotowane przez lokalny Kościół. Pamiętajmy, że nasz wkład ma charakter dobrego gestu w stosunku do miejscowych wspólnot na których terenie przyszło nam żyć i pełnić posługę.

Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką. Wniebowstąpienie to nie tylko dzień wielkiej radości dla nieba ale również dla całego rodzaju ludzkiego. Oto Pan Jezus wstąpił do nieba nie sam, ale zabrał ze sobą wszystkie dusze świętych. Ten dzień jest tym radośniejszy, że Chrystus powrócił do swojego Ojca wraz z naturą ludzką, w której walczył na ziemi i zwyciężył. Przyoblekł się w nią dla naszego zbawienia, kiedy począł się z Ducha Świętego w łonie Maryi Dziewicy. Teraz jako Bóg - Człowiek po pokonaniu śmierci w tajemnicy zmartwychwstania i w tej naturze odbiera dodatkową chwałę. Wniebowstąpienie to więc nie tylko osobisty triumf Chrystusa, ale także nasze zwycięstwo, najwyższa chwała naszej ludzkiej natury.