NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 23.09.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.09 - bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, wspomnienie, 26.09 - św. Męczenników Kosmy i Damiana, wspomnienie, 27.09 - św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie, 28.09 - św. Wacława, męczennika, wspomnienie, 29.09 - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto, 01.10 - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, wspomnienie, 02.10 - św. Aniołów Stróżów, wspomnienie, 04.10 - św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, wspomnienie, 05.10. - św. Faustyna Kowalskiej, wspomnienie, 06.10 - św. Brunona, prezbitera,

2.   Od 2 do 23 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

3.   Przypominam, że 30.09 przypada piąta niedziela miesiąca. W związku z tym nie ma Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00

4.   NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE – najbliższe - I katecheza 20/10/2018 (sobota) od 9:00 do 14:00 – II katecheza 21/10/2018 od godz.11:00 do 15:30. Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Częstochowskiej, 17 Victoria Street, Dunstable, LU6 3AZ.

5.   Pielgrzymka Polaków do Walshingham. Tegoroczne hasło pielgrzymki "Otwórzcie drzwi Chrystusowi" jest nawiązaniem do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki - papieski sekretarz. Plan pielgrzymki na drugiej stronie biuletynu.

6.   Koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły. Tytuł koncertu: Nie lękajcie się. Wystąpią : Ryszard Bielicki – fortepian oraz Zespół AMEN (Adoramus Emigranci Najwyższemu). Obecny będzie abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II i aktualny metropolita lwowski. Organizatorzy: Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii. 14/10/2018  15:00 Kościół Chrystusa Króla 232-234 Balham High Rd, Londyn, SW17 7AW.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 09.09.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 12.09 - Najświętszego Imienia Maryi, 13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto, 15.09 - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, wspomnienie, 17.09 - św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, wspomnienie, 18.09 - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, święto, 19.09 - św. św. Januarego, biskupa i męczennika, wspomnienie, 20.09 - św. męczenników Andrzeja KimTaegona, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, wspomnienie, 21.09. - św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto.

2.   Od 2 do 23 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

3.   W niedzielę 16 września 2018 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych, oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

4.   Koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły. Tytuł koncertu: Nie lękajcie się. Wystąpią : Ryszard Bielicki – fortepian oraz Zespół AMEN (Adoramus Emigranci Najwyższemu). Obecny będzie abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II i aktualny metropolita lwowski. Organizatorzy: Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii. 14/10/2018  15:00 Kościół Chrystusa Króla 232-234 Balham High Rd, Londyn, SW17 7AW.

5.   We wtorek 28 sierpnia 2018 roku zmarł w Rzymie Ksiądz Arcybiskup Szczepan Wesoły w 92. roku życia, 62. roku kapłaństwa i 50. roku biskupstwa. Był niestrudzonym opiekunem i duszpasterzem Polonii na świecie, gorący patriota i syn Górnośląskiej ziemi. Był ukochanym pasterzem Polaków na emigracji i bliskim współpracownikiem Jana Pawła II. Był częstym gościem na naszych polskich parafiach w Anglii i Walii i wszyscy pamiętamy Jego obecność i nauczanie skierowane do nas. Przez wiele lat był przewodniczącym Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II, przyczynił się do przekazywania i pogłębiania nauczania Jana Pawła II w środowiskach, w których działały Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II. Zgodnie z Jego ostatnią wolą ciało zostanie złożone w rodzinnej Parafii pod wezwanie św. Piotra i Pawła w Katowicach. Msza Święta pogrzebowa będzie miała miejsce w Rzymie w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława w piątek 31 sierpnia 2018 roku o godzinie 18.00. Pogrzeb odbędzie się w Katowicach 10 września o godzinie 11.00 w Katedrze pod wezwaniem Chrystusa Króla. Pamiętamy o nim w naszych modlitwach i przy Ołtarzu Pańskim. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

6.   NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE – najbliższe - I katecheza 20/10/2018 (sobota) od 9:00 do 14:00 – II katecheza 21/10/2018 od godz.11:00 do 15:30. Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Częstochowskiej, 17 Victoria Street, Dunstable, LU6 3AZ.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 26.08 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, Uroczystość, 27.08 - św. Moniki, wspomnienie, 28.08 - św. Augystyna, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie, 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 05.09 - św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, wspomnienie, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika, wspomnienie.

2.   W dniach 04.09 (wtorek) i 05.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 3 - 6 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

3.   06 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Stevenage o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi od godziny 17.30.

4.   Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford proszone są o przybycie na godzinę 10.00 do Kościoła w Letchworth dnia 02 września.

5.   Od 2 do 23 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

6.   Obchodzimy w tym roku 100 lecie Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych RAF-u oraz Polskich Sił Powietrznych. W bitwie o Wielką Brytanię uczestniczyło 17 tysięcy polskich lotników. Ich walka i poświęcenie upamiętnia Pomnik Lotników Polskich w Northolt. Również w bieżącym roku obchodzimy 50-tą rocznicę odsłonięcia płyty upamiętniającej polskich lotników w kościele Królewskich Sił Powietrznych pod wezwaniem Świętego Klemensa Duńczyków/ St. Clemens Danes Church/. Rocznica ta zostanie upamiętniona w Kościele Świętego Klemensa Duńczyków w sobotę 8 września 2018 roku o godzinie 14.00. Nabożeństwo dziękczynne będzie w języku polskim i angielskim. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym nabożeństwie i modlitwie poświęconej polskim lotnikom, którzy oddali życie w obronie Wielkiej Brytanii i Polski podczas II wojny światowej. Do kościoła najlepiej dojechać metrem linii district i wysiąść na stacji Temple. Odległość od stacji do kościoła to nie więcej niż 5 minut drogi.The Central Church of the Royal Air Force Strand, London, WC2R 1DH. Ks. Prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii I Walii.

7.   W niedzielę 16 września 2018 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych, oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

8.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin serdecznie zaprasza na zapisy na nowy rok szkolny w dniu 08 września w budynku Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin w godzinach 12.30 - 14.00.

9.   66 PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W AYLESFORD - 2 WRZEŚNIA 2018 - THE FRIARS, AYLESFORD, ME20 7BX         

12.00 - Modlitwa Anioł Pański, czas na zwiedzanie Sanktuarium, możliwość spowiedzi.

12.45 - Złożenie wieńca pod tablicą katyńska. Powitanie Prezesa IPAK-u - Zenon Hanzel. Słowo Rektora PMK - ks. prałat Stefan Wylężek 13.00 - Msza św. w intencji pielgrzymów pod przewodnictwem abpa Tadeusza Wojdy. Oprawa muzyczna - Chór z parafii św. Andrzeja Boboli po dyrekcją Joanny Kozub. 16.00 - Nabożeństwo różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu - ks. prałat Władysław Wyszowadzki. Uroczyste poświęcenie i nałożenie szkaplerzy Matki Bożej Szkaplerznej.