NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK C – 15.05.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 16.05 - św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto, 18.05 - św. Jana I, papieża i męczennika, 20.05 - św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera, 21.05 - św. męczenników Krzysztofa Magallaesa, prezbitera i Towarzyszy oraz św. Nepomucena, prezbitera i męczennika, 24.05 - Najświętszej Maryi Wspomożycielki wiernych, wspomnienie, 25.05 - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy, 26.05 - św. Filipa Neriego, prezbitera, wspomnienie oraz Dzień Matki.

2.   I Komunia św. odbędzie w dwóch turach: 21 maja 2022 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30 oraz 28 maja 2022 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

3.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

5.   Trwa miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską. Zachęcam do tej modlitwy w gronie rodzinnym i indywidualnie.

6.   Rodzice Emilki Styczyńskiej (15 lat) poszukują dawcy nerki dla córki. Sami tego nie mogą uczynić, gdyż badania potwierdziły nieprzydatność ich narządów. Wszelkie informacje pod tymi adresami mailowymi: emp.transport@yahoo.com (tata) lub anita.copley@gstt.nhs.uk (NHS)

7.   PMK w Anglii i Walii oraz Polska Macierz Szkolna zapraszają na „Wesoły Dzień Dziecka” do Laxton Hall (NN17 3AU) dnia 18.06.2022 w godzinach od 11.00 do 18.00. Wszystkie atrakcje całkowicie bezpłatnie.

8.   Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Laxton Hall (NN17 3AU) dnia 19.06.2022. Program: 12.00 - piknik i grill, 14.00 - czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, 15.00 - Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem Ks. Rektora PMK.

9.   Święto Rodziny pod hasłem Maryja i Józef - Niezwykłe Małżeństwo - Laxton Hall (NN17 3AU) dnia 05.06.2022. Program: 12.00 - Msza św. i odnowienie  przyrzeczeń małżeńskich, 13.00 - czas wolny na grill i kawiarnię, 14.30 - konferencja -  prof. Mieczysław Guzewicz, 15.15 - koncert zespołu muzycznego Amen, 16.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie.

10.  W niedzielę, 22 maja, dodatkowa kolekta na Fundację Jana Pawła II. Więcej informacji   można  znaleźć pod tym adresem - www.fjp2.com

11.  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy przeżywać tak jak w Kościele w Polsce, w niedzielę, 29 maja a Zesłania Ducha Świętego w niedzielę, 05 czerwca.

12.  06.06.1992 r., w Pelplinie, ks. Cezary przyjął święcenia kapłańskie. W tym roku zatem przypada perłowy jubileusz (30 lat) święceń kapłańskich ks. Cezarego. W związku z tym pragnę Was Drodzy Przyjaciele zaprosić na Mszę św. w Waszych intencjach oraz jako podziękowanie Bogu za 30 lat posługi kapłańskiej, do Stevenage w piątek, 10.06.2022 r., o godz. 19.00. Po Mszy św. skromny poczęstunek. Serdecznie zapraszam.

DLA PRZYPOMNIENIA: DNIA 29 MAJA PRZYPADA PIĄTA NIEDZIELA MISIĄCA.

W ZWIĄZKU Z TYM NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 16.00

INFORMACJA DOTYCZY ST ALBANS ORAZ HEMEL HEMPSTEAD

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK C – 01.05.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 01.05 - św. Józefa Rzemieślnika, święto, Święto Pracy, 02.05 - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 03.05 - NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GÓWNEJ PATRONKI POLSKI, UROCZYSTOŚĆ,  Święto Konstytucji Trzeciego Maja, , 04.05 - św. Floriana, męczennika, wspomnienie, 09.05 - św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość, 12.05 - św. Nereusz, Achillesa i Pankracego, męczenników, 13.05 - NMP z Fatimy, 14.05 - św. Macieja Apostoła, święto.

2.   I Komunia św. odbędzie w dwóch turach: 21 maja 2022 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30 oraz 28 maja 2022 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

3.   03 maja (wtorek) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i Polaków. Letchworth o godz. 18.30.

4.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

5.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

6.   06 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Stevenage o godz 18.30 a okazja do spowiedzi św. od godziny 17.45. Od godziny 17.45 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa.

7.   Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską.

8.   Rodzice Emilki Styczyńskiej (15 lat) poszukują dawcy nerki dla córki. Sami tego nie mogą uczynić, gdyż badania potwierdziły nieprzydatność ich narządów. Wszelkie informacje pod tymi adresami mailowymi: emp.transport@yahoo.com (tata) lub anita.copley@gstt.nhs.uk (NHS)

9.   Dzień Modlitw o Powołania, obchodzony co roku w IV Niedzielę Wielkanocną, to inicjatywa Pawła VI, który postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z najjaskrawszych i najboleśniejszych przejawów był spadek powołań, i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

 MODLITWA O POWOŁANIA

O Jezu, Boski pasterzu,

który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz,
pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami.
Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia,
dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę.

Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty,
by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci

o światło prawdy i ciepło miłości.
Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje,
budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - ROK C – 17.04.2022

1.   Jezus pokonał śmierć, grzech i szatana. On zmartwychwstał, a my w Nim jeśli tylko uwierzymy. Jeszcze raz życzę Wam Kochani, Waszym Rodzinom i Bliskim - błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Żyjmy zawsze w promieniach poranka Wielkanocnego! Warto, bo to jest źródło pewności, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.

2.   24. 04 - II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. w każdym ośrodku - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do tej modlitwy w ciągu całego tygodnia Bożego Miłosierdzia. W tygodniu poprzedzającym - Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3.   Przedstawiciele Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin wyrażają swoją wdzięczność za zakup palemek wykonanych przez dzieci tejże Szkoły. Zebrana kwota to £ 396 . Serdeczne Bóg zapłać. Cały dochód przeznaczony jest na potrzeby Szkoły im. M. Skłodowskiej w Hitchin.    

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

5.   Zaraz po Świętach zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na katechezy: środa, 20.04, godz. 19.00 w Stevenage i niedziela, 24.04, godz. 19.00 w Hatfield.

6.   Na jałmużnę Wielkopostną zebraliśmy jako cała parafia £ 1685.00. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Jest to nasza pomoc materialna dla najbardziej potrzebujących.