NAJNOWSZE OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 13.06.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 14.06 - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, wspomnienie, 17.06 - św. Alberta Chmielowskiego, wspomnienie, 19.06 - św. Romualda, opata, 21.06 - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, 22.06 - św. Paulina z Noli, biskupa, św. męczenników Jana Fishera, biskupa oraz Tomasz More’a, 23.06 - Dzień Ojca, 24.06 - Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość, 26.06 - św. Zygmunta Gorazowskiego, prezbitera oraz św. Josemarii Escrivy de Balaguera, prezbitera.

2.   I Komunia św. odbędzie w trzech turach: 03 lipca 2021 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30, 26 czerwca 2021 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30 oraz 17 lipca (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

3.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

4.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

5.   W każdy piątek w Stevenage od godziny 17.45 do Mszy św. (18.30) wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św.

6.   17.06 będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta - Patrona naszej Parafii. Ponieważ jest to czwartek (nie ma Mszy św. na terenie naszej Parafii) dlatego Mszę św. ku czci naszego Patrona przeżyjemy w piątek, 18.06 w Stevenage, o godz. 18.30. Polecamy Jego wstawiennictwu i orędownictwu całą naszą wspólnotę parafialną i każdego z nas. Niech przykład Jego życia umacnia nas w byciu dobrym jak chleb dla drugiego człowieka. W niedzielę, 20.06 podczas każdej Mszy św. wystawione zostaną relikwie św. Brata Alberta przez wstawiennictwo którego polecimy Dobremu Bogu całą naszą wspólnotę i naszych bliskich.

7.   24 czerwca obchodzimy w Liturgii Kościoła Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Ponieważ jest to czwartek (nie ma Mszy św. na terenie naszej Parafii), zapraszam na Mszę św. w Wigilię tej Uroczystości, czyli w środę, 23. 06 do Stevenage na godzinę 18.30.

8.   W niedzielę, 27 czerwca, dodatkowa kolekta na tzw. Świętopietrze przeznaczona na charytatywną działalność Ojca Świętego. Wiemy jak bardzo blisko sercu Ojca Świętego Franciszka leży sprawa niesienia pomocy ludziom cierpiącym na skutek wojen, przemocy, klęsk żywiołowych i prześladowań religijnych.

9.   Drodzy młodzi Przyjaciele pragniemy Was serdecznie zaprosić na czerwcowy Kongres Młodzieży Polonijnej online, który odbędzie się 19 czerwca w godzinach od 15.00  do 18.00. Hasło przewodnie odwołuje się do zdania z Katechizmu Kościoła Katolickiego stwierdzającego, iż powinno się traktować osoby homoseksualne z szacunkiem, miłością i delikatnością. Czekamy na Waszą liczną obecność 19 czerwca za pośrednictwem aplikacji Zoom. Aby zapisać się na KMP online należy wypełnić formularz: https://forms.gle/nJzoopo5vxtkxrpYA

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 czerwca. Więcej informacji oraz program spotkania: https://www.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej

10.  W dniach 18-20 czerwca br. odbędą się weekendowe rekolekcje on-line dla Mężczyzn Świętego Józefa w Anglii i Walii pod tytułem: „Cały Sprawiedliwy. Rekolekcje Lectio Divina ze Świętym Józefem”. Wygłosi je dla nas ks. dr Krzysztof Wons, SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Konferencje rekolekcyjne odbędą się poprzez platformę Zoom, w piątek 18 czerwca o godzinie 20:00, w sobotę 19 czerwca o godzinach: 9:00, 11:30, 16:00 i 19:00 oraz w niedzielę 20 czerwca o godzinie 9:30. Chętnych do uczestnictwa w rekolekcjach należy zgłaszać na adres mailowy: info@msjlondon.co.uk.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - ROK B – 30.05.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 31.05 - Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto, 01.06 - św. Justyna, męczennika, wspomnienie, 02.06 -św. męczenników Marcelina i Piotra, 03.06 - św. Karola Lwang i Towarzyszy, wspomnienie, 05.06 - św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Szewczyk, zakonnicy, 06.06 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, UROCZYSTOŚĆ, 08.06 - św. Jadwigi Królowej, wspomnienie, 09.06 - św. Efrema, diakona i doktora Kościoła, 11.06 - NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, UROCZYSTOŚĆ, 12.06 - Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie.

2.   W dniu dzisiejszym przeżywamy w liturgii Kościoła Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość zaś  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - za tydzień, w niedzielę, 06 czerwca czyli wg kalendarza liturgicznego w Anglii. W Polsce obchodzona ona będzie w czwartek, 03.06. Starajmy się pogłębić naszą wiarę w realną i rzeczywistą obecność Chrystusa Pana pod postacią Chleba i Wina. Natomiast 11 czerwca, w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.   I Komunia św. odbędzie w trzech turach: 03 lipca 2021 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30, 26 czerwca 2021 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30 oraz 17 lipca (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

4.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

5.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

6.   W każdy piątek w Stevenage od godziny 17.45 do Mszy św. (18.30) wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św. W najbliższy piątek, 04 06 - Pierwszy Piątek miesiąca.

7.   17.06 będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta - Patrona naszej Parafii. Ponieważ jest to czwartek (nie ma Mszy św. na terenie naszej Parafii) dlatego Mszę św. ku czci naszego Patrona przeżyjemy w piątek, 18.06 w Stevenage, o godz. 18.30. Polecamy Jego wstawiennictwu i orędownictwu całą naszą wspólnotę parafialną i każdego z nas. Niech przykład Jego życia umacnia nas w byciu dobrym jak chleb dla drugiego człowieka. W niedzielę, 20.06 podczas każdej Mszy św. wystawione zostaną relikwie św. Brata Alberta przez wstawiennictwo którego polecimy Dobremu Bogu całą naszą wspólnotę i naszych bliskich.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - ROK B – 16.05.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 16.05 - św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto, 18.05 - św. Jana I, papieża i męczennika, 20.05 - św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera, 21.05 - św. męczenników Krzysztofa Magallaesa, prezbitera i Towarzyszy oraz św. Nepomucena, prezbitera i męczennika, 22.05 - św. Rity z Cascii, zakonnicy, 24.05 - Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, święto, 25.05 - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy, 26.05 - św. Filipa Neriego, prezbitera oraz Dzień Matki, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto, 29.05 - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy św. Pawła VI, papieża.

2.   W dniu dzisiejszym przeżywamy w liturgii Kościoła Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystość zaś  Zesłania Ducha Świętego - w niedzielę, 23 maja.

3.   I Komunia św. odbędzie w dwóch turach: 03 lipca 2021 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30 oraz 26 czerwca 2021 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

4.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

5.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

6.   W każdy piątek w Stevenage od godziny 17.45 do Mszy św. (18.30) wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św.

7.   Miesiąc maj poświęcony jest szczególnie czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską.

8.   Na kolekty dodatkowe w tym roku zebraliśmy: Ziemia Święta (Wielki Piątek) - £ 263.50, Polska Misja Katolicka - £ 195.50, Fundacja Jana Pawła II - £ 235.00. Serdeczne Bóg zapłać.

  PRZYPOMNIENIE! 30 MAJA 2021 R. PRZYPADA PIĄTA NIEDZIELA MIESIĄCA.

W ZWIĄZKU Z TYM NIE BĘDZIE MSZY ŚW. SPRAWOWANEJ O GODZ. 16.00

ANI W HEMEL HEMPSTEAD ANI W ST ALBANS