OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 26.08 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, Uroczystość, 27.08 - św. Moniki, wspomnienie, 28.08 - św. Augystyna, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie, 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 05.09 - św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, wspomnienie, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika, wspomnienie.

2.   W dniach 04.09 (wtorek) i 05.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 3 - 6 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

3.   06 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Stevenage o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi od godziny 17.30.

4.   Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford proszone są o przybycie na godzinę 10.00 do Kościoła w Letchworth dnia 02 września.

5.   Od 2 do 23 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

6.   Obchodzimy w tym roku 100 lecie Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych RAF-u oraz Polskich Sił Powietrznych. W bitwie o Wielką Brytanię uczestniczyło 17 tysięcy polskich lotników. Ich walka i poświęcenie upamiętnia Pomnik Lotników Polskich w Northolt. Również w bieżącym roku obchodzimy 50-tą rocznicę odsłonięcia płyty upamiętniającej polskich lotników w kościele Królewskich Sił Powietrznych pod wezwaniem Świętego Klemensa Duńczyków/ St. Clemens Danes Church/. Rocznica ta zostanie upamiętniona w Kościele Świętego Klemensa Duńczyków w sobotę 8 września 2018 roku o godzinie 14.00. Nabożeństwo dziękczynne będzie w języku polskim i angielskim. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym nabożeństwie i modlitwie poświęconej polskim lotnikom, którzy oddali życie w obronie Wielkiej Brytanii i Polski podczas II wojny światowej. Do kościoła najlepiej dojechać metrem linii district i wysiąść na stacji Temple. Odległość od stacji do kościoła to nie więcej niż 5 minut drogi.The Central Church of the Royal Air Force Strand, London, WC2R 1DH. Ks. Prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii I Walii.

7.   W niedzielę 16 września 2018 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych, oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

8.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin serdecznie zaprasza na zapisy na nowy rok szkolny w dniu 08 września w budynku Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin w godzinach 12.30 - 14.00.

9.   66 PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W AYLESFORD - 2 WRZEŚNIA 2018 - THE FRIARS, AYLESFORD, ME20 7BX

12.00 - Modlitwa Anioł Pański, czas na zwiedzanie Sanktuarium, możliwość spowiedzi.

12.45 - Złożenie wieńca pod tablicą katyńska. Powitanie Prezesa IPAK-u - Zenon Hanzel. Słowo Rektora PMK - ks. prałat Stefan Wylężek 13.00 - Msza św. w intencji pielgrzymów pod przewodnictwem abpa Tadeusza Wojdy. Oprawa muzyczna - Chór z parafii św. Andrzeja Boboli po dyrekcją Joanny Kozub. 16.00 - Nabożeństwo różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu - ks. prałat Władysław Wyszowadzki. Uroczyste poświęcenie i nałożenie szkaplerzy Matki Bożej Szkaplerznej.