OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ROK B – 19.05. 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - ROK B – 19.05. 2024

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.05 - Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, święto, 21.05 - św. Jana Nepomucena,  22.05 - św. Rity z Cascii, zakonnicy, 23.05 - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto, 24.05 - Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, wspomnienie, 25.05 - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Grzegorza VII, papieża i św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy, 27.05 - św. Augustyna z Canterbury, biskupa, 29.05 - św. Urszuli Ledóchowskiej.

2.         Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać wg kalendarza angielskiego, czyli w niedzielę, 02.06 a Uroczystość NSPJ - piątek, 07.06.

3.         Pragnę serdecznie pogratulować i wyrazić moją ogromną radość i wdzięczność wobec dzieci, które przystąpiły w naszej Parafii do I Komunii św., jak również rodzicom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tych uroczystości oraz wszystkim obecnym. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi i umacnia w dobrym. Bóg zapłać. W ramach Białego Tygodnia zapraszam na Msze św. w środę, 22.05 i w piątek, 24.05 do Stevenage, godz. 18.30.

4.         Sakrament Bierzmowania nasza młodzież przyjmie dnia 28 czerwca (piątek) 2024 roku o godz. 18.00 w Stevenage. Niech nasza modlitwa wspiera kandydatów do Bierzmowania.

5.         W sobotę, 15 czerwca do Stevenage na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci, które w latach 2022 i 2023  przystąpiły do I Komunii Św. na wspólne przeżycie rocznic tych wydarzeń.

6.         Druga kolekta 19 maja jest na lokalne diecezje Anglii i Walii, na terenie których są lokalne PMK. Pamiętajmy, że nasz wkład ma charakter dobrego gestu w stosunku do miejscowych wspólnot na których terenie przyszło nam żyć i pełnić posługę.

7.         DNI MŁODYCH 12-14 lipca 2024 - Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Dniach Młodych - ewangelizacyjnego spotkania młodzieży z polskich parafii w UK. Organizatorem jest Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii. Zjazd młodzieży zaczyna się w piątek 12 lipca wieczorem i kończy się w niedzielę 14 lipca 2024. W programie odbędą się koncerty, spotkania, modlitwy. Koniecznie są namioty (dwie noce). Zaproszenie kierujemy do tegorocznej młodzieży bierzmowanej. Zapisy do dnia 9 czerwca. Zapisy mogą się dokonywać przez: REJESTRACJA UCZESTNIKA https://forms.gle/MEXgpvU1hYifUp2h7. Ważne informacje: Koszty: koszt całości wynosi £80 (£40 przy rejestracji on-line, reszta w dniu przyjazdu). W CENIE: wynajem ośrodka, wyżywienie itp. Miejsce: Polish Association, Church Lane, Slough SL2 4NZ.

8.         W sobotę, 8 czerwca, Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Polska Macierz Szkolna organizują Wesoły Dzień Dziecka. To wydarzenie gromadzi co roku tysiące Polaków, oferując konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grillowanie, pokazy motorów, rekonstrukcje historyczne, pokazy lotów i wiele innych atrakcji całkowicie bezpłatnych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny, zapraszamy szkoły polonijne. Szczegółowe informacje:  www.pcmew.org (do Laxton Hall, NN17 3AU, godzina: 11.00 – 18.00).

9.         W ramach obchodów 130-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, zapraszamy w sobotę, 15 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU, początek o godz. 12.00) na Święto Rodziny z rodziną Ulmów. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem abpa seniora Wiktora Skworca, konferencja zatytułowana "Rodzina Ulmów - Inspiracja dla Rodzin Dzisiaj", Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem Boga wraz z modlitwą wzmocnienia więzi rodzinnych i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Znajdzie się czas na kawę i małe co nieco. Wsparcie muzyczne - Schola Wspólnoty Dwóch Serc Jezusa i Maryi z Londynu. Zapraszamy rodziny polonijne wraz z dziećmi. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły bądź przyjmą I Komunię Świętą. 

Comments are closed.