OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK B – 31.03. 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - ROK B – 31.03. 2024

1.         Jezus pokonał śmierć, grzech i szatana. On zmartwychwstał, a my w Nim jeśli tylko uwierzymy. Jeszcze raz życzę Wam Kochani, Waszym Rodzinom i Bliskim - błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Żyjmy zawsze w promieniach poranka Wielkanocnego! Warto, bo to jest źródło pewności, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.

2.         07. 04 - II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. w każdym ośrodku - Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3.         Po Świętach wracamy do katechez Pierwszokomunijnych: 07.04 (niedziela) - Hatfield, po Mszy św. wieczornej oraz 03.04 (środa) - Stevenage, po Mszy św. wieczornej.

4.         14 kwietnia po Mszy św. w Letchworth zapraszamy Wszystkich na wspólne - Parafialne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Pragniemy podzielić się poświęconym jajkiem - symbolem życia i składając sobie wzajemnie życzenia spędzić parę chwil przy Wielkanocnym stole. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Można również przynieść i podarować coś na loterię fantową. Ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

5.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

6.         PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA KWIETNIA (06.04): NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI: 15.45 - rozważanie, 16.00 - wspólny różaniec (jedna część), 16.30 - adoracja, 17.00 - Msza św.

7.         W naszej Parafii powstaje Wspólnota Wojowników Maryi. Póki co pod nazwą Apostolat Wojowników Maryi. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sobotę, 06.04 o godzinie 15.00, w Stevenage a potem wspólnie przeżyjemy nabożeństwo Pierwszej Soboty. Serdecznie wszystkich chętnych, zainteresowanych i ciekawych tematu, zapraszamy.

8.         W każdy piątek (05.04 - Pierwszy Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

9.         28.04 zmarła nasza wieloletnia Parafianka, śp. Wanda Dec. Więcej informacji podamy niebawem. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

10.       We wtorek, 02.04 nie będzie Mszy św. wieczornej w Letchworth.

11.       Na jałmużnę Wielkopostną zebraliśmy jako cała parafia £ 635.00. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Jest to nasza pomoc materialna dla najbardziej potrzebujących.

12.       W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada na 08.04. Jest ona przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Ponieważ jest to poniedziałek, Mszę św. z tej Uroczystości przeżyjemy w środę, 10 kwietnia, w Stevenage o godz. 18.30. Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.     

Święto Miłosierdzia Bożego: Inspiracją  dla ustanowienia  tego święta  było pragnienie  Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Comments are closed.