OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK B – 21.04. 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK B – 21.04. 2024

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 23.04 - św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość,  25.04 – św. Marka ewangelisty, święto, 29.04 – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy, święto, 30.04 -św. Piusa V, papieża, 01.05 - św. Józefa Rzemieślnika, święto, Święto Pracy, 02.05 - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 03.05 - NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GÓWNEJ PATRONKI POLSKI, UROCZYSTOŚĆ,  Święto Konstytucji Trzeciego Maja, , 04.05 - św. Floriana, męczennika, wspomnienie, 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto.

2.         Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. W związku z tym mamy dodatkową kolektę na wsparcie Seminarium diecezji ks. Proboszcza.

3.         03 maja (piątek) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji naszej Ojczyzny i Polaków. Stevenage o godz. 18.30.

4.         W każdy piątek w Stevenage (03 maja - Pierwszy Piątek Miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

5.         Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 03 maja 2024 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.00. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

6.         PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA MAJA (04.05): NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI: 15.45 - rozważanie, 16.00 - wspólny różaniec (jedna część), 16.30 - adoracja, 17.00 - Msza św.

7.         W naszej Parafii powstaje Wspólnota Wojowników Maryi. Póki co pod nazwą Apostolat Wojowników Maryi. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek, 10.05 po Mszy św. w Stevenage. Serdecznie wszystkich chętnych, zainteresowanych i ciekawych tematu, zapraszamy.

8.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

9.         Miesiąc maj  poświęcony jest czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską. W niedziele - śpiewna Litania przed każdą Mszą św.

10.       W niedzielę, 14 kwietnia po Mszy św. w Letchworth odbyło się spotkanie Wielkanocne naszej wspólnoty parafialnej. Pragnę wyrazić moją wdzięczność wobec całej Rady Parafialnej za poświęcony czas, serce, trud przygotowania i poprowadzenia całego spotkania. Do grona osób, które obejmuję moją wdzięcznością pragnę dołączyć właścicieli i menadżera sklepu Wawelski,  sponsora produktów spożywczych, tych którzy ofiarowali różne fanty na loterię, oraz Was wszystkim za waszą obecność, życzliwość, czas i bycie razem przez tych kilka chwil. Bóg zapłać.

MODLITWA O POWOŁANIA

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci  o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.

Comments are closed.