OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 11.02. 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 11.02. 2024

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 11.02 - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Dzień Chorego, 14.02 – ŚRODA POPIELCOWA, 15.02 - bł. Michała Sopoćki, prezbitera, 17.02 – św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP, 21.02 - św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła, 22.02 – Katedry św. Piotra, apostoła, święto,

2.         Katechezy przygotowujące dzieci do I Komunii św. odbywają się: środy - Stevenage o godz. 19.00 oraz niedziele - Hatfield o godz. 19.00.

3.         Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania spotkają się we wtorki, w Letchworth, o  19.00.

4.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

5.         We wtorek, 13.02 nie ma Mszy św. wieczornej w Letchworth.

6.         14 lutego w tym roku przypada Środa Popielcowa. Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Stevenage o godzinie 18.00.

7.         W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 14.02.2024, godz. 18.00, Stevenage.

8.         Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w soboty i niedziele Wielkiego Postu przed każdą Mszą św.

9.         W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

10.       Pragnę z całego serca wyrazić moją wdzięczność za każde zaproszenie kolędowe, wspólną modlitwę, rozmowę, spędzony czas razem, Waszą życzliwość i złożone przy tej okazji ofiary. Niech Dobry Pan Bóg Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona 23 lutego, (piątek), w Stevenage, o godzinie 18.30. Bóg zapłać.

11.       Możliwość uzyskiwania odpustów w okresie W. Postu: zachęcamy do praktyk, które je umożliwiają (np. udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach lub półgodzinne czytanie opisu Męki Pańskiej). Warunkami zwykłymi są: (1) brak przywiązania do grzechu (nawet powszedniego); (2) stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna; (3) przyjęcie Komunii św.; (4) odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Św. – uwaga, nie chodzi tu o modlitwę w intencji samego papieża, a raczej o polecenie tych spraw, za które papież modli się każdego dnia; (5) wykonanie czynności związanej z odpustem.

12. 01 marca (piątek), po Mszy św. w Stevenage spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam.