OGŁOSZENIA PARAFIALNE – OBJAWIENIE PAŃSKIE – ROK B – 07.01. 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - OBJAWIENIE PAŃSKIE - ROK B – 07.01. 2024

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 08.01 - Chrzest Pański, święto,  13.01 - św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła, 15.01 - św. Pawła, pustelnika, 17.01 - św. Antoniego, opata, wspomnienie, oraz Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, 18.01 - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie, 20.01 - św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika, 21.01 - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, Dzień Babci, 22.01 - św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, Dzień Dziadka.

2.         Wracamy do katechez przygotowujących dzieci do I Komunii św. - 24.01, środa - Stevenage oraz 28.01, niedziela - Hatfield.

3.         Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Świętach, które odbędzie się we wtorek, 06.02 w Letchworth, o godz. 19.00.

4.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

5.         Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii.

6.         0d 02 stycznia 2024 r. do końca miesiąca nie będzie Mszy św. wtorkowych w Letchworth.

7.         W niedzielę, 07 stycznia 2024 r. po Mszy św. w Letchworth pragniemy zaprosić Wszystkich na wspólne - parafialne spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem na cześć Nowonarodzonego Pana w naszych sercach. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Mile widziane wsparcie domowymi wypiekami lub innymi smakołykami. W trakcie spotkania, oprócz modlitwy, życzeń i śpiewania kolęd,  planujemy zorganizowanie loterii fantowej. Jeśli chcesz wesprzeć naszą Parafię - przynieś coś, podaruj a ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

8.         Pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będziemy przeżywać w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024. Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE: GRUDZIEŃ 2023

OFIARY Z MIESIĄCA GRUDNIA: £ 4136.00

Niedzielne tace: £ 3270.00 + na konto: £ 20 = £ 3290.00

Koperty Gift Aid: £ 846.00

WYDATKI W GRUDNIU: £ 2934.14

DODATKOWE ZBIÓRKI: Pomoc Kościołowi na Wschodzie: 10.12.2023 - £ 230.00

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM WAM ZA ZROZUMIENIE, ŻYCZLIWOŚĆ

I WSPARCIE FUNKCJONOWANIA I ISTNIENIA NASZEJ WSPÓLNOTY.