OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 21.01. 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - III NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 21.01. 2024

1.           W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 22.01 - św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, wspomnienie, 24.01 - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 25.01 - Nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto, 26.01 - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, wspomnienie, 27.01 - bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wspomnienie, 28.01 - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, 31.01 - św. Jana Bosko, prezbitera, wspomnienie, 02.02 - Ofiarowanie Pańskie, święto, Dzień Życia konsekrowanego, 03.02 - św. Błażeja, biskupa i męczennika.

2. 02 lutego (piątek) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy św. (Stevenage o godzinie 18.30) poświęceniem gromnic.

3. Wracamy do katechez przygotowujących dzieci do I Komunii św. - 24.01, środa - Stevenage oraz 28.01, niedziela - Hatfield.

4. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Świętach, które odbędzie się we wtorek, 06.02 w Letchworth, o godz. 19.00.

5. W każdy piątek (tym bardziej 02 lutego - Pierwszy Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

6. 0d 02 stycznia 2024 r. do końca miesiąca nie będzie Mszy św. wtorkowych w Letchworth.

7. Pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będziemy przeżywać w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024. Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach.

8. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Parafialnej za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania opłatkowego w niedzielę 07.01. Za serce, poświęcony czas, zastawiony stół, loterię fantową i obecność - Bóg zapłać. Wszystkim, którzy przybyli włączając się w różny sposób w to wydarzenie, a przede wszystkim za Waszą obecność, również serdeczne Bóg zapłać. Osobne i ogromne podziękowania składamy również Właścicielom sklepu Wawelski za zrozumienie, życzliwość i tak hojne wsparcie spotkania opłatkowego produktami spożywczymi.

Mały siostrzeniec naszej Parafianki Magdy potrzebuje pomocy.
Wszystkie informacje znajdziesz po tymi linkami.
ZOSTAŁO BARDZO MAŁO CZASU