OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – ROK B – 25.12. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - ROK B – 25.12. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.12 - Narodzenie Pańskie, Uroczystość, 26.12 - św. Szczepana, pierwszego męczennika, święto, 27.12 - św. Jana Apostoła i Ewangelisty, święto, 28.12 - św. Młodzianków, męczenników, święto, 29.12 - św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika, 31.12 - Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, święto, 01.01 - Św. Bożej Rodzicielki Maryi, uroczystość (obowiązkowa), 02.01 - Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, 03.01 - Najświętszego Imienia Jezus, 07. 01 - Objawienie Pańskie, uroczystość, 08.01 –Chrzest Pański, święto.

2.         W każdy piątek (05.01 - Pierwszy Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

3.         Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii.

4.         0d 02 stycznia 2024 r. do końca miesiąca nie będzie Mszy św. wtorkowych w Letchworth.

5.         W niedzielę, 07 stycznia 2024 r. po Mszy św. w Letchworth pragniemy zaprosić Wszystkich na wspólne - parafialne spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem na cześć Nowonarodzonego Pana w naszych sercach. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Mile widziane wsparcie domowymi wypiekami lub innymi smakołykami. W trakcie spotkania, oprócz modlitwy, życzeń i śpiewania kolęd,  planujemy zorganizowanie loterii fantowej. Jeśli chcesz wesprzeć naszą Parafię - przynieś coś, podaruj a ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

MODLITWYA DO DZIECIĄTKA JEZUS

O Dziecię Jezus, uciekam się do Ciebie i błagam Cię przez wstawiennictwo Twej Świętej Matki, wspieraj mnie w tej potrzebie, którą Ci dziś przedstawiam (…), gdyż wierzę mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić. Oczekuję z ufnością otrzymania  Twej świętej łaski, kocham Cię z całego mego serca i ze wszystkich sił mojej duszy. Żałuję szczerze, żem Cię obraził grzechami i proszę o łaskę, abym już ich więcej nie popełniał. Postanawiam przeto nigdy już Ciebie nie obrażać i raczej wszystko wycierpieć, aniżeli w czymkolwiek Tobie się nie podobać! Pragnę odtąd wiernie Ci służyć. Dla miłości Twej, o Boże Dziecię, będę kochał bliźniego swego jak siebie samego. O, Dziecię Wszechmocne, o Jezu, błagam cię jeszcze raz, wesprzyj mnie w tej potrzebie.  Daj mi łaskę posiadania Ciebie w wieczności z Maryją i Józefem świętym, abym mógł Ciebie chwalić wraz z Aniołami całego niebieskiego dworu. Amen.

Życzę Wam, Drodzy Przyjaciele, aby Pan, którego narodzenie świętujemy stał się centrum i fundamentem naszego istnienia. Czasami trudno się na nim buduje, bo Ewangelia nie jest łatwa, ale ten budynek jest trwały i sięga wieczności. Niech Chrystus napełni Wasze domy pokojem, miłością, poszanowaniem i wzajemnym przebaczeniem.  Niech promienie Światła, które rozpalił Jezus poprzez swoje przyjście przenikną wszelkie zakamarki serca i życia. Niech Pan napełni Was radością i nadzieją. Niech oddala wszelki lęk i  niepewność. Niech Jego błogosławieństwo spocznie na Was również w Nowym, 2024 Roku. Ks. Cezary