OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 19.11. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 19.11. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.11 – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, 21.11 - Ofiarowanie N. Maryi Panny, 22.11 - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, 23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika, 24.11 - św. męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera i Towarzyszy, 25.11 – św. Katarzyny Alksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, 26.11 - JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 30.11 - św. Andrzeja Apostoła, święto, 02.12 – bł. Karola de Foucauld, prezbitera i bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

2.         Spotkania dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2024 roku odbywają się w niedziele w Hatfield o godz. 19.00 oraz w środy w Stevenage o godz. 19.00.

3.         Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się we wtorki, w Letchworth, o godz. 19.00.

4.         Za tydzień, w niedzielę, 26. 11 będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela rozpocznie Nowy Rok Liturgiczny w cyklu B - nadziei oraz czas Adwentu.

5.         W każdy piątek (01.12 - Pierwszy Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

6.         Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada, na utrzymanie alumnów z PMK. W naszych wspólnotach rodzą się również powołania, często po okresie studiów akademickich i dlatego klerycy pochodzący z naszych misyjnych parafii potrzebują naszego wsparcia. Zdarzają się sytuacje, że nie mogą zupełnie liczyć na pomoc swoich rodzin, które na wiadomość o wyborze drogi powołania kapłańskiego przestają udzielać im pomocy. 2. W II Niedzielę Adwentu - 10 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7.         Już niebawem będzie można nabywać kalendarze religijne na 2024 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem.

8.         Chciałbym zaprosić Was Kochani na spotkanie grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 01 grudnia 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.00. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

9.         03.12 (I Niedziela Adwentu), po Mszy św. w Letchworth, około godz. 14.00 Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin wystawi Jasełka, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie to dobra okazja do  pogłębienia naszego czasu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

10.       Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się po Mszy św., około godz. 19.00 w kościele St Hilda w Stevenage, w piątek, 08.12.2023 r. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady.