OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 08.10. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 08.10. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 09.10 - św. Męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy, wspomnienie, 11.10 - św. Jana XXIII, papieża, 12.10 - św. Jana Beyzyma, prezbitera, wspomnienie, 13.10 - bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, wspomnienie, 14.10 - św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, 15.10 - św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła, wspomnienie, 16.10 - św. Jadwigi Śląskiej, 17.10 - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, 18.10. - św. Łukasza Ewangelisty, święto, 19.10 - św. Pawła od Krzyża, prezbitera oraz bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera, 20.10 - św. Jana Kantego, prezbitera, wspomnienie, 21.10 - bł. Jakuba Strzemię, biskupa, wspomnienie, 22.10 - św. Jana Pawła II, papieża, wspomnienie.

2.         Pierwsze spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2024 roku odbędzie się 15.10 (niedziela) w Hatfield o godz. 19.00 oraz 18.10 (środa) w Stevenage o godz. 19.00.

3.         UWAGA! ZMIANA TERMINU: Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 24.10 (wtorek), w Letchworth, o godz. 19.00.

4.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

5.         Róża Różańcowa Rodziców to wspólnota 20 osób, utworzona z chętnych rodziców. Każdego dnia, każdy z rodziców modli się jedną dziesiątką różańca w intencji swoich dzieci, dzieci pozostałych członków danej róży oraz za wszystkie inne dzieci, nad którymi w jakiejś mierze roztaczamy opiekę, tj. za naszych chrześniaków, za dzieci z duchowej adopcji i na odległość, za współmałżonków naszych dzieci. Jeśli chciałbyś dołączyć do takiej wspólnoty - zgłoś się do księdza.

6.         Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

7.         15 października 2023 r. odbędzie się dodatkowa kolekta na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli XXIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Cywilizacja Życia”. Fundacja ta przez 23 lata pomogła już tysiącom młodych, zdolnych ludzi, pochodzącym z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Jej stypendium towarzyszy uczniom od szkoły podstawowej do ukończenia studiów. 22.10 - dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne.

8.         Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Za każdą dobrowolną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych  znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

9.         01.11 (środa) - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Stevenage, g. 18.30 a 02.11 (czwartek) - Wspomnienie Wiernych Zmarłych - Msza św. - Letchworth, g. 18.15.

10.       Modlitwa i nabożeństwa na cmentarzach:    Hitchin: 01.11 (środa), godz. 11.00,  a w Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin, o ile będą chętni.

11.       Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 20.10 w Stevenage o godz. 19.00. Zapraszam.

12.       17. 10 (wtorek) nie mam Mszy św. w Letchworth - Spotkanie dekanalne w Bostonie.

13.       29. 10 to piąta niedziela miesiąca października - nie ma Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00. Dotyczy Hemel Hempstead i St Albans.