OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 24.09. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 24.09. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 26.09 - św. męczenników Kosmy i Damiana, 27.09 - św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie, 28.09 - św. Wacława, męczennika, wspomnienie, 29.09 - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto, 30.09 - św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie,  01.10 - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, wspomnienie, 02.10 - św. Aniołów Stróżów, wspomnienie, 04.10 - św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, wspomnienie, 05.10. - św. Faustyna Kowalskiej, wspomnienie, 06.10 - św. Brunona, prezbitera, 07.10 - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie.

2.         Do 08 października 2023 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

3.         Pierwsze spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2024 roku odbędzie się 15.10 (niedziela) w Hatfield o godz. 19.00 oraz 18.10 (środa) w Stevenage o godz. 19.00.

4.         Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 17.10 (wtorek), w Letchworth, o godz. 19.00.

5.         W każdy piątek (06. 10 - Pierwszy Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

6.         Dzisiaj dodatkowa zbiórka na Polską Misję Katolicką, z której pokrywany jest koszt działania Biura Głównego, niektóre ogólne wydatki eventów (Święto Rodziny, Dzień Dziecka, pensje pracowników, koszt audytu /oszacowany na ok. £ 30.000/, wiz i ubezpieczenia zdrowotnego dla nowy kapłanów rozpoczynających posługę w PMK.

7.         Róża Różańcowa Rodziców to wspólnota 20 osób, utworzona z chętnych rodziców. Każdego dnia, każdy z rodziców modli się jedną dziesiątką różańca w intencji swoich dzieci, dzieci pozostałych członków danej róży oraz za wszystkie inne dzieci, nad którymi w jakiejś mierze roztaczamy opiekę, tj. za naszych chrześniaków, za dzieci z duchowej adopcji i na odległość, za współmałżonków naszych dzieci. Co zyskujemy dzięki tej modlitwie: Dajemy najpiękniejszy prezent dzieciom. Wypraszamy modlitwą potrzebne dla nich łaski. Każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet jeśli ja zapomnę pomodlić się za nie. Umacniam swoją wiarę i staję się tym, który daje świadectwo modlitwy wobec swoich dzieci. Jeśli chciałbyś dołączyć do takiej wspólnoty - zgłoś się do księdza. Poszukujemy również jednej osoby do uzupełnienia I Róży Różańcowej.

8.         Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

9.         Już niebawem będziemy przeżywać szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od przyszłej niedzieli na stoliku zostaną wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

10.       Chciałbym zaprosić Was Kochani na spotkanie grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 06 października 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.00. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

UWAGA: 07. 10 (sobota) nie będzie wyjątkowo Mszy św. o godz. 17.00 w Stevenage.

Muszę udać się do Londynu na szkolenie organizowane przez PMK.

29. 10 to piąta niedziela miesiąca - nie ma Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00