OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 03.09. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 03.09. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 05.09 – św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 08.09 – Narodzenie NMP, święto, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 12.09 – Najświętszego Imienia Maryi, wspomnienie, 13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto, 15.09 - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, wspomnienie, 16.09 - św. męczenników Korneliusza i Cypriana, biskupa, wspomnienie.

2.         Od 04 do 25 września 2023 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

3.         W piątek, 08.09, w Stevenage, Msza św. będzie sprawowana w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny, za nauczycieli, wychowawców i katechetów...       W niedzielę 10. 09 po każdej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne rozpoczynającym edukację.

4.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi św. w Stevenage od 16.30.

5.         W dniach 05.09 (wtorek) i 06.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani  pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 4 - 7 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje. Prosimy o modlitwę za księży przeżywających czas skupienia i modlitwy. Bóg zapłać.

6.         Ogłoszenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin: Z wielka przyjemnością zapraszamy na zapisy na rok szkolny 2023-2024, które odbędą się w sobotę 09 września w godzinach 10:00-12:00 w budynku szkoły (Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin). Podczas zapisów jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zadawania pytań w celu zapoznania się z naszą ofertą.

7.         W niedzielę 10 września 2023 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

8.         OFIARY GIFT AID. Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid. Koperty Gift Aid, są dostępne  w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary poprzez Gift Aid. Serdeczne Bóg zapłać.

9.         PIELGRZYMKA DO AYLESFORD – w niedzielę, 3 września br. odbędzie się coroczna pielgrzymka do sanktuarium MB Szkaplerznej.

10.       W dniach od 15 do 17 września br. w Gdańsku odbędzie się Światowy Kongres Rodzin Polonijnych organizowany przez Polonijną Radę Rodziny. Mam nadzieję, że będzie to wielkie i ważne wydarzenie promujące piękną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny. W czasie Kongresu przez wykłady i warsztaty podejmiemy zagadnienia budowania relacji małżeńskich i rodzinnych, duchowości małżeńskiej, wychowania dzieci i kryzysów małżeńskich. Równocześnie pragniemy w duchu ewangelizacyjnym pokazać, że jest wiele rodzin polonijnych starających się żyć według wartości. W ostatnim dniu Kongresu zaplanowane jest Święto Rodziny połączone z koncertami, pielgrzymką i piknikiem, a dla chętnych – zwiedzaniem Gdańska i okolic.

Zachęcam do wizyty na stronie www.kongresrodzinpolonijnych.pl

Z błogosławieństwem + Piotr Turzyński