OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK A – 23.04. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK A – 23.04. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 24.04 - św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość,  25.04 – św. Marka ewangelisty, święto, 28.04 - św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezbitera, 29.04 – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy, święto, 01.05 - św. Józefa Rzemieślnika, święto, Święto Pracy, 02.05 - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 03.05 - NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GÓWNEJ PATRONKI POLSKI, UROCZYSTOŚĆ,  Święto Konstytucji Trzeciego Maja, , 04.05 - św. Floriana, męczennika, wspomnienie, 05.05 - św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, 06.05 – św. Apostołów Filipa i Jakuba, święto.

2.         03 maja (środa) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i Polaków. Stevenage o godz. 18.30.

3.         W każdy piątek w Stevenage (05 maja - Pierwszy Piątek Miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

4.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

5.         Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania spotkają się 25.04, wtorek, w Letchworth.

6.         Chciałbym zaprosić Was Kochani na spotkanie grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 05 maja 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.00. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

7.         30 kwietnia po Mszy św. w Letchworth zapraszamy Wszystkich na wspólne - Parafialne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Pragniemy podzielić się poświęconym jajkiem - symbolem życia i składając sobie wzajemnie życzenia spędzić parę chwil przy Wielkanocnym stole. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Można również przynieść i podarować coś na loterię fantową. Ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

8.         30 kwietnia, IV Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Będziemy prosić Boga o nowe, dobre i liczne powołania do służby w Kościele oraz naszą modlitwą obejmiemy osoby Bogu już służące. Tego dnia  odbędzie się też dodatkowa kolekta na Seminarium Duchowne w Gdańsku.

9.         Niebawem rozpoczniemy miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską.

MODLITWA O POWOŁANIA

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci  o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.