OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A – 26.03. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK A – 26.03. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.03 - św. Józefa Oblubieńca NMP, Uroczystość, 23.03 - św. Turybiusza z Mogroveja, biskupa, wspomnienie, 24.03 - św. Oskara Romero, biskupa i męczennika, 25.03 - Zwiastowanie Pańskie, uroczystość, Dzień Świętości Życia, 02.04 - 18. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II (2005).

2.         Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40.

3.         W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

4.         W Niedzielę Palmową, 02 kwietnia, przed Mszą św. w Letchworth i Stevenage, dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły w Hitchin, jak co roku, będą sprzedawać własnoręcznie wykonane palemki. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do nabywania palemek.

5.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.

6.         Chciałbym zaprosić Was Kochani na spotkanie grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 31 marca 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.30. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

7.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

8.      Dzisiejsza druga kolekta przeznaczona jest dla ks. Rekolekcjonisty, jako nasza wdzięczność i podziękowanie za trud ich głoszenie. Bóg zapłać.

9.         Plan Mszy św. na okres Wielkanocny znajduje się na ostatniej stronie biuletynu.