OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A – 19.03. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK A – 19.03. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.03 - św. Józefa Oblubieńca NMP, Uroczystość, 23.03 - św. Turybiusza z Mogroveja, biskupa, wspomnienie, 24.03 - św. Oskara Romero, biskupa i męczennika, 25.03 - Zwiastowanie Pańskie, uroczystość, Dzień Świętości Życia, 02.04 - 18. Rocznica śmierci św. Jana Pawła II (2005).

2.         25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Ponieważ jest to sobota, Mszę św. z tej Uroczystości przeżyjemy w piątek, 24 marca, w Stevenage zaraz po drodze krzyżowej (18.30). Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Dzień Świętości Życia przypada dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. W Dniu Świętości Życia wiele osób składa też przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 Duchowa Adopcja została przeniesiona do Polski.

3.         Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40.

4.         W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

5.         W Niedzielę Palmową, 02 kwietnia, przed Mszą św. w Letchworth i Stevenage, dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły w Hitchin, jak co roku, będą sprzedawać własnoręcznie wykonane palemki. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do nabywania palemek.

6.         Po Mszach św. można w zakrystii odebrać pudełka z kopertami Gift Aid na kolejny rok.