OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A – 12.03. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK A – 12.03. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 13.03 -  Rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), 15.03 – św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera, 17.03 - św. Patryka, biskupa, 18.03 – św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła, 20.03 - św. Józefa Oblubieńca NMP, Uroczystość, 23.03 - św. Turybiusza z Mogroveja, biskupa, wspomnienie, 24.03 - św. Oskara Romero, biskupa i męczennika, 25.03 - Zwiastowanie Pańskie, uroczystość, Dzień Świętości Życia.

2.         25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Ponieważ jest to sobota, Mszę św. z tej Uroczystości przeżyjemy w piątek, 24 marca, w Stevenage zaraz po drodze krzyżowej (18.30). Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Więcej na ostatniej stronie biuletynu.

3.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

4.         Ze względu na to, że Parafia angielska zajmuje kościół, dnia 17 marca (piątek), nie będzie adoracji, drogi Krzyżowej i Mszy św. w Stevenage.

5.         Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40.

6.         W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

7.         Serdecznie dziękuję wszystkim za obecność, modlitwę i wsparcie duchowe podczas pogrzebu śp. Weroniki Chudzickiej. Msza św. w jej intencji, w miesiąc po śmierci odbędzie się 14 marca, we wtorek, w Letchworth.

8.      Możliwość uzyskiwania odpustów w okresie W. Postu: zachęcamy do praktyk, które je umożliwiają (np. udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach lub półgodzinne czytanie opisu Męki Pańskiej).