OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A – 05.03. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK A – 05.03. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 04.03 - św. Kazimierza Królewicza, święto, 07.03 - św. Męczennic Perpetuy i Felicyty, męczennic, wspomnienie, 08.03 - św. Jana Bożego, zakonnika oraz DZIEŃ KOBIIET, 09.03 - św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy oraz św. Dominika Savio, 13.03 -  Rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), 15.03 – św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera, 17.03 - św. Patryka, biskupa, 18.03 – św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła, 20.03 - św. Józefa Oblubieńca NMP, Uroczystość.

2.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

3.         Ze względu na to, że Parafia angielska zajmuje kościół, dnia 17 marca (piątek), nie będzie adoracji, drogi Krzyżowej i Mszy św. w Stevenage.

4.         Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40.

5.         W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

6.         10 marca (piątek), po Mszy św. w Stevenage spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam.

7.         Dzisiaj, w  II Niedzielę Wielkiego Postu, 05 marca - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą polskim misjonarzom: kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim.

8.         Dnia 14 lutego zmarła śp. Weronika Chudzicka, lat 29, zamieszkała w Letchworth. Kremacja ciała odbędzie się 06 marca (poniedziałek) o godz. 10.00 w Krematorium w Hitchin (SG5 3RT). Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 10 marca (piątek), o godzinie 11.00 w kościele St Hugh of Lincoln, w Letchworth a pochówek prochów, po Mszy św. na cmentarzu Wilbury Hills w Letchworth. Niech Dobry Bóg ukoi Rodzinę zmarłej w cierpieniu a śp. Weronice da życie wieczne. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie…