OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 19.02. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 19.02. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 21.02 - św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła, 22.02 - ŚRODA POPIELCOWA, 23.02 - św. Polikarpa, biskupa i męczennika, wspomnienie oraz bł. Stefana Frelichowskiego, prezbitera i męczennika, 27.02 - św. Grzegorza z Nareku, opata i doktora Kościoła, 04.03 - św. Kazimierza, królewicza.

2.         W każdy piątek w Stevenage (03 marca - Pierwszy Piątek Miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

3.         Chciałbym zaprosić Was Kochani do stworzenia grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek, 03 marca 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.30. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

4.         21 lutego nie ma Mszy św. we wtorek o godz. 18.30 w Letchworth. Nie będzie też spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na Środę Popielcową nie będzie też spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w środę, 22 lutego.

5.         26 lutego (niedziela), od około 17.00 w kościele w Hatfield można będzie przymierzyć i odebrać alby komunijne oraz dokupić różne dodatki do stroju lub dekoracji.

6.         22 lutego w tym roku przypada Środa Popielcowa. Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Stevenage o godzinie 18.00.

7.         W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 22.02.2023, godz. 18.00, Stevenage.

8.         Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40.

9.         W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

10.       Możliwość uzyskiwania odpustów w okresie W. Postu: zachęcamy do praktyk, które je umożliwiają (np. udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach lub półgodzinne czytanie opisu Męki Pańskiej). Warunkami zwykłymi są: (1) brak przywiązania do grzechu (nawet powszedniego); (2) stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna; (3) przyjęcie Komunii św.; (4) odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Św. – uwaga, nie chodzi tu o modlitwę w intencji samego papieża, a raczej o polecenie tych spraw, za które papież modli się każdego dnia; (5) wykonanie czynności związanej z odpustem.