OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 05.02. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 05.02. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 05.02 - św. Agaty, dziewicy i męczennicy, 06.02 – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników, 08.02 - św. Hieronima Emilianiego, 09.02 - bł. Anny Katarzyny, dziewicy, 10.02 - św. Scholastyki, dziewicy, wspomnienie, 11.02 - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Dzień Chorego, 14.02 - św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, święto, 15.02 - bł. Michała Sopoćki, prezbitera, 17.02 – św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

2.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

3.         Chciałbym zaprosić Was Kochani do stworzenia grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek, 03 marca 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

4.         Od 07 lutego wracamy do sprawowania Mszy św. we wtorki o godz. 18.30 w Letchworth. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5.         Dnia 23.12.2022 r. zmarła nasza Parafianka śp. Adela Kaźmierczak, lat 86, zamieszkała w Letchworth. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 10 lutego w Letchworth o godzinie 11.00 a po niej pogrzeb na cmentarzu.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

6.         Spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2023 roku odbywają się  w niedziele w Hatfield o godz. 19.00 oraz w środy w Stevenage o godz. 19.00.

7.         11 lutego (sobota) przeżywać będziemy w liturgii Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, oraz Dzień Chorego. Naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych na duszy i ciele.

8.         Pragnę z całego serca wyrazić moją wdzięczność za każde zaproszenie kolędowe, wspólną modlitwę, rozmowę, spędzony czas razem, Waszą życzliwość i złożone przy tej okazji ofiary. Niech Dobry Pan Bóg Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona 17 lutego, w Stevenage, o godzinie 18.30. Bóg zapłać.

9.         Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Parafialnej za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania opłatkowego w minioną niedzielę. Za serce, poświęcony czas, zastawiony stół, loterię fantową i obecność - Bóg zapłać. Wszystkim, którzy przybyli włączając się w różny sposób w to wydarzenie, a przede wszystkim za Waszą obecność, również serdeczne Bóg zapłać.

Osobne i ogromne podziękowania składamy również Właścicielom sklepu Wawelski za zrozumienie, życzliwość i tak hojne wsparcie spotkania opłatkowego produktami spożywczymi.

10.       Powstała i rozpoczęła swoją działalność II Roża Różańcowa w naszej Parafii. Bóg zapłać.

MODLITWA ZA TYCH, KTÓRZY CIERPIĄ

Panie Jezu, który z własnego doświadczenia wiesz, co to znaczy cierpienie, zmiłuj się nad sercami zranionymi i obolałymi ciałami. Ty sam bądź ich pokojem i pokrzepieniem. Spraw, aby odkryli skarby ukryte w chrześcijańskim przeżywaniu cierpienia. Niech pamięć o tym, co Ty przecierpiałeś dla nas, przemieni troski nasze, pomoże nam lepiej znosić je i wykorzystywać dla zbawienia świata. Aktem miłości obejmującym całą ziemię ofiarujemy Ci obecne cierpienia ludzkości. Racz złączyć je z Twoimi i przemienić w łaski miłości i odkupienia dla wszystkich dusz. Amen.