OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK A – 08.01. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - ROK A – 08.01. 2023

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 08.01 - Niedziela Chrztu Pańskiego, święto,  13.01 - św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła, 15.01 - św. Pawła, pustelnika, 17.01 - św. Antoniego, opata, wspomnienie, oraz Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, 18.01 - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie, 20.01 - św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika, 21.01 - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, Dzień Babci, 22.01 - św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, wspomnienie, NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, Dzień Dziadka.

2.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

3.         Chciałbym zaprosić Was Kochani do stworzenia grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek, 03 lutego 2023 r., po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

4.         Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

5.         Dnia 25.12 została powołana i zatwierdzona przez Ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii nowa Rada Administracyjna na okres trzech lat. Oto skład Rady: Wojciech Czubala - Prezes, Sylwia Zielińska - Sekretarz, Marta Pluta - Skarbnik, Andrzej Klimczak - Referent Gift Aid oraz Członkowie: Marzena Klimczak, Tomasz Dzierzgowski, Robert Kuliga, Tomasz Kwiatkowski, Marcin Prygoń. Dotychczasowej Radzie serdecznie dziękujemy za posługę, poświęcony czas i wszelkie uczynione dobro a nowej Radzie życzymy wszelkich łask od Pana Boga do jak najlepszego zrealizowania nowych wyzwań. Dziękuję, że jesteście.

6.         0d 03 stycznia 2023 r. do końca miesiąca nie będzie Mszy św. wtorkowych w Letchworth.

7.         Wracamy do katechez przygotowujących dzieci do I Komunii św. - 18.01, środa - Stevenage oraz 22.01, niedziela - Hatfield.

8.         Dnia 23.01.2022 r. zmarła nasza Parafianka śp. Adela Kaźmierczak, lat 86, zamieszkała w Letchworth. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Informacje o pogrzebie podamy wkrótce.

9.         W niedzielę, 29 stycznia 2023 r. po Mszy św. w Letchworth pragniemy zaprosić Wszystkich na wspólne - parafialne spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem na cześć Nowonarodzonego Pana w naszych sercach. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Mile widziane wsparcie domowymi wypiekami lub innymi smakołykami. W trakcie spotkania, oprócz modlitwy, życzeń i śpiewania kolęd,  planujemy zorganizowanie loterii fantowej. Jeśli chcesz wesprzeć naszą Parafię - przynieś coś, podaruj a ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

10.       Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w piątek, 20.01.23 o godz. 19.00 w Stevenage.