OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 13.11. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 13.11. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 12.11 - św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, wspomnienie, 13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie, 15.11 - św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 16.11 - Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik św. Apostołów Piotra i Pawła oraz św. Małgorzaty  Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy, 17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, wspomnienie, 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, 19.11 - bł. Salomei, zakonnicy, 21.11 - Ofiarowanie N. Maryi Panny, 22.11 - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, 23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika, 24.11 - św. męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera i Towarzyszy, 25.11 – św. Katarzyny Alksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, 26.11 - bł. Jakuba Alberioniego, prezbitera, wspomnienie.

2.         Za tydzień, w niedzielę, 20. 11 będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela rozpocznie Nowy Rok Liturgiczny w cyklu A - wiary oraz czas Adwentu.

3.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30 a o godz. 17.00 niedzielna Msza św.

4.         Spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2023 roku odbywają się  w niedziele w Hatfield o godz. 19.00 oraz w środy w Stevenage o godz. 19.00.

5.         Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkania, które odbywają się we wtoreki, w Letchworth, o godz. 19.00.

6.         Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się po Mszy św., około godz. 19.00 w kościele St Hilda w Stevenage, w piątek, 25.11.2022 r. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady.

7.         Sześć lat temu papież Franciszek ogłosił swoją autorską inicjatywę, jaką jest Światowy Dzień Ubogich, który przypada na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla (13.11.2022). To jest niezwykle ważne, że do tej wielkiej uroczystości Chrystusa Króla idziemy poprzez zauważenie Chrystusa obecnego w ubogich. Od samego początku Ojciec Święty pragnął, aby to nie było święto jednodniowe, ale by przekształciło się ono w Tydzień Ubogich. Tegoroczne hasło Dnia Ubogich brzmi: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9)

8.         Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie sprawowane będą w środy i piątki w Stevenage o godz. 18.30.

9.         Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 04 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

______________________________________________________________________________________________________________

"Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!" - słowa tej pieśni śpiewa się w XXXIV Niedzielę w ciągu roku. Jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Znak, że kończy się rok kościelny i niedługo zacznie się Adwent. Uroczystość tę ustanowił papież Pius XI w Roku Jubileuszowym 1925, wyznaczając jej obchód na niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych. W nowym kalendarzu liturgicznym uroczystość Chrystusa Króla została przesunięta na ostatnią niedzielę roku kościelnego, aby podkreślić prawdę, iż Chrystus na końcu czasów przekaże Ojcu Niebieskiemu wieczne i powszechne królestwo. Ideę królewskiej godności Chrystusa można odnaleźć już w starych obchodach liturgicznych, jak Epifania czy Niedziela Palmowa.