OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 02.10. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 02.10. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:  01.10 - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, wspomnienie, 02.10 - św. Aniołów Stróżów, wspomnienie, 04.10 - św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, wspomnienie, 05.10. - św. Faustyna Kowalskiej, wspomnienie, 06.10 - św. Brunona, prezbitera, 07.10 - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie, 09.10 - bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, wspomnienie oraz św. Męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy, wspomnienie, 11.10 - św. Jana XXIII, papieża, 12.10 - św. Jana Beyzyma, prezbitera, wspomnienie, 13.10 - bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, wspomnienie, 14.10 - św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, 15.10 - św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktor Kościoła, wspomnienie.

2.         W każdy piątek (07. 10 przypada I Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30.

3.         Do 09 października 2022 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

4.         Pierwsze spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2023 roku odbędzie się 16.10 (niedziela) w Hatfield o godz. 19.00 oraz 19.10 (środa) w Stevenage o godz. 19.00.

5.         Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 18.10 (wtorek), w Letchworth, o godz. 19.00.

6.         09 października 2022 r. odbędzie się dodatkowa kolekta na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli XXII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Blask Prawdy”. Fundacja ta przez 22 lata pomogła już tysiącom młodych, zdolnych ludzi, pochodzącym z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Jej stypendium towarzyszy uczniom od szkoły podstawowej do ukończenia studiów. Aktualnie Fundacja wspiera finansowo prawie 2000 uczniów i studentów. Jest to pomoc nie tylko materialna, lecz także duchowa, wynikająca z przeprowadzanych rekolekcji, dni skupienia i letnich obozów formacyjnych.

7.         Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

8.         Kilka miesięcy temu powstała w naszej Parafii I Róża Różańcowa. Jest kilka osób, które chciałyby stworzyć II Różę. Wykorzystując miesiąc modlitwy różańcowej zapraszam ponownie te osoby oraz tych, którzy mają pragnienie modlić się codziennie jedną dziesiątką różańca w wyznaczonych i osobistych intencjach. Może uda się powołać do istnienia II Różę. Zapraszam.

9.         Pielgrzymka Polaków do Walsingham pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się 08 października 2022 roku. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Parafii.

10.       Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Za każdą dobrowolną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych  znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

11.       01.11 (wtorek) - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15 a 02.11 (środa) - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15.