OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 25.09. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 25.09. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 26.09 - św. męczenników Kosmy i Damiana, 27.09 - św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie, 28.09 - św. Wacława, męczennika, wspomnienie, 29.09 - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto, 30.09 - św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie,  01.10 - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, wspomnienie, 02.10 - św. Aniołów Stróżów, wspomnienie, 04.10 - św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, wspomnienie, 05.10. - św. Faustyna Kowalskiej, wspomnienie, 06.10 - św. Brunona, prezbitera, 07.10 - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie, 09.10 - bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, wspomnienie oraz św. Męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy, wspomnienie.

2.         W każdy piątek (07. 10 przypada I Piątek Miesiąca) w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30.

3.         Do 09 października 2022 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

4.         09 października 2022 r. odbędzie się dodatkowa kolekta na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli XXII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Blask Prawdy”. Fundacja ta przez 22 lata pomogła już tysiącom młodych, zdolnych ludzi, pochodzącym z małych miejscowości i niezamożnych rodzin. Jej stypendium towarzyszy uczniom od szkoły podstawowej do ukończenia studiów. Aktualnie Fundacja wspiera finansowo prawie 2000 uczniów i studentów. Jest to pomoc nie tylko materialna, lecz także duchowa, wynikająca z przeprowadzanych rekolekcji, dni skupienia i letnich obozów formacyjnych.

5.         Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

6.         Kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa, zbierana 11.10, wyniosła £ 132.40. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej zbiórki jak również za każdą ofiarę składaną w niedzielę na utrzymanie naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

7.         Pielgrzymka Polaków do Walsingham pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się 08 października 2022 roku. Więcej informacji na ostatnie stronie biuletynu.

8.         29 września świętujemy dzień Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Ponieważ jest to czwartek, Święto to przeżyjemy w środę o 18.30 w Stevenage.

9.         Już niebawem będziemy przeżywać szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od przyszłej niedzieli na stoliku zostaną wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych oraz plan nabożeństw na cmentarzach zostanie podany za tydzień. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

10.       15 września zmarł śp. Krzysztof Drewnik, lat 67, mieszkający w Hatfield. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona 01 października o godzinie 17.00 w Stevenage. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

11.       OFIARY GIFT AID. Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary w takiej formie.