OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 04.09. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 04.09. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 05.09 – św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 08.09 – Narodzenie NMP, święto, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 12.09 – Najświętszego Imienia Maryi, wspomnienie, 13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto, 15.09 - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, wspomnienie, 16.09 - św. męczenników Korneliusza i Cypriana, biskupa, wspomnienie.

2.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30.

3.         Od 04 do 25 września 2022 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

4.         Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10 -11 września 2022 r. w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: "Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Kongres odbędzie się w Calsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5

5.         W dniach 06.09 (wtorek) i 07.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani  pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 5 - 8 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje. Prosimy o modlitwę za księży przeżywających czas skupienia i modlitwy. Bóg zapłać.

6.         Ze względu na wyjazd na pielgrzymkę nie będzie też Mszy św. w dni powszednie od  14.09 do 22.09. 2022 roku. Oczywiście w sobotę i w niedzielę według planu. Zastąpi mnie ks. Grzegorz Aleksandrowicz z Bedford, za co z góry serdeczne Bóg zapłać.

7.         Ogłoszenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin: Z wielka przyjemnością zapraszamy na zapisy na rok szkolny 2022-2023, które odbędą się w sobotę 10 września w godzinach 10:00-12:00 w budynku szkoły (Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin). Podczas zapisów jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zadawania pytań w celu zapoznania się z naszą ofertą. Rodzice dzieci, które już uczęszczają do naszej szkoły będą mogli wypełnić formularz na pierwszych zajęciach, jednak prosimy o potwierdzenie kontynuacji nauki w naszej placówce. W dniu zapisów, jedna z mam - Pani Dorotka organizuje piknik w parku Bancroft przy naszej szkole. Prosimy o wzięcie koca oraz czegoś do picia i zjedzenia. Będzie to wspaniała okazja do rozmowy i wspólnej zabawy naszych dzieci. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału i trzymamy kciuki za słoneczną pogodę.

8.         W niedzielę 11 września 2022 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

9.         OFIARY GIFT AID. Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid. Koperty Gift Aid, są dostępne  w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary poprzez Gift Aid. Serdeczne Bóg zapłać.