OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 28.08. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 28.08. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie, 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 05.09 – św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 08.09 – Narodzenie NMP, święto, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 12.09 – Najświętszego Imienia Maryi, wspomnienie, 13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.

2.         W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy. W soboty  okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Stevenage od 16.30.

3.         02 września przypada I Piątek Miesiąca - patrz punkt drugi w ogłoszeniach.

4.         Od 04 do 25 września 2022 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

5.         Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10 -11 września 2022 r. w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: "Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Kongres odbędzie się w Calsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5

6.         Biuro Polskiej Misji Katolickiej zaprasza w dniu 4 września br. na 68 Pielgrzymkę Polaków do Aylesford. W tym roku śpieszymy do Sanktuarium MB Szkaplerznej pod hasłem: „Wirtualna rodzina. Czy można budować życie rodzinne i relacje na odległość?”. PROGRAM: 12:00 Modlitwa Anioł Pański i możliwość spowiedzi; 12:45 Złożenie wieńca pod tablicą katyńską i przywitanie pielgrzymów (Rektor PCM i prezes IPAK); 13:00 Msza Św. pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca; 16:00 Nabożeństwo różańcowe. Istnieje możliwość dołączenia do grupy jadącej na tę pielgrzymkę autokarem z Bedford. Chętne osoby proszę o kontakt ze mną.

7.         W dniach 30.08 (wtorek) i 31.08 (środa) oraz 06.09 (wtorek) i 07.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani  pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 5 - 8 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

8.         Ogłoszenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin: Z wielka przyjemnością zapraszamy na zapisy na rok szkolny 2022-2023, które odbędą się w sobotę 10 września w godzinach 10:00-12:00 w budynku szkoły (Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin). Podczas zapisów jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zadawania pytań w celu zapoznania się z naszą ofertą. Rodzice dzieci, które już uczęszczają do naszej szkoły będą mogli wypełnić formularz na pierwszych zajęciach, jednak prosimy o potwierdzenie kontynuacji nauki w naszej placówce. W dniu zapisów, jedna z mam - Pani Dorotka organizuje piknik w parku Bancroft przy naszej szkole. Prosimy o wzięcie koca oraz czegoś do picia i zjedzenia. Będzie to wspaniała okazja do rozmowy i wspólnej zabawy naszych dzieci. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału i trzymamy kciuki za słoneczną pogodę.

9.         W niedzielę 11 września 2022 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.