OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 24.07. – 14.08. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 24.07. - 14.08. 2022

1.         W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.07 - św. Jakuba, Apostoła, święto oraz wspomnienie św. Krzysztofa, 26.07 - św. Joachima i Anny, rodziców NMP, wspomnienie, 28.07 - św. Szarbela Makhlufa, prezbitera, 29.07 -  św. Marty, Marii i Łazarza, wspomnienie, 30.07 - św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła, 31.07 - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie, 01.08 - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 04.08 - św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, 06.08 - Przemienienie Pańskie, święto, 08.08 - św. Dominika, prezbitera, 09.08 - św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, 10.08 - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, 11.08 - św. Klary, dziewicy, 14.08 - (w Anglii) - WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, Uroczystość.

2.         Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub innych spraw biurowych będzie można załatwiać po 21 sierpnia. Dziękuję.

3.         25.07 - wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców. W związku z tym w sobotę, 23.07 oraz w niedzielę, 24.07, po Mszach św., poświęcimy nasze pojazdy i poprosimy o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Krzysztofa dla kierowców i wszystkich podróżujących.

4.         Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy przeżywać w łączności z Kościołem w Angli, czyli w niedzielę 14 sierpnia. Przesunięcie z 15 sierpnia.

5.                                   MSZE ŚW. - LIPIEC I SIERPIEŃ 2022 ROK

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. we wtorki w  Letchworth.

We wszystkie niedziele sierpnia (oraz w ostatnią niedzielę lipca, 31.07, gdyż jest to piąta niedziela miesiąca) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 (dotyczy to Hemel Hempstead i St Albans)

od 25.07 do 20.08  nie będzie Mszy św. w dni powszednie (dotyczy to również niedzielnych Mszy św. sprawowanych w soboty o godz. 17.00, w Stevenage czyli: 30.07, 06.08, 13.08 i 20.08)

6.         Od 04 do 25 września 2022 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

7.         Wszystkim wyruszającym na odpoczynek wakacyjny i przybyłym Gościom życzymy spokojnego, dobrego i pożytecznego czasu, błogosławieństwa Bożego i dobrych wrażeń. A podróżującym bezpiecznej drogi i szczęśliwego powrotu do domu, szczęść Boże!

8.         Modlitwa o dobre przeżycie wakacji (urlopu): Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Udzielaj nam swojego błogosławieństwa i ochrony na ten czas odpoczynku. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

9.         Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września 2022 r. w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: "Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Kongres odbędzie się w Calsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5

10.       Biuro Polskiej Misji Katolickiej zaprasza w dniu 4 września br. na 68 Pielgrzymkę Polaków do Aylesford. W tym roku śpieszymy do Sanktuarium MB Szkaplerznej pod hasłem: „Wirtualna rodzina. Czy można budować życie rodzinne i relacje na odległość?”. PROGRAM: 12:00 Modlitwa Anioł Pański i możliwość spowiedzi; 12:45 Złożenie wieńca pod tablicą katyńską i przywitanie pielgrzymów (Rektor PCM i prezes IPAK); 13:00 Msza Św. pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca; 16:00 Nabożeństwo różańcowe.