OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ROK C – 12.06.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - ROK C – 12.06.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 13. 06 - św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, 14.06 - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, wspomnienie, 17.06 - św. Brata Alberta Chmielowskiego, wspomnienie, 19.06 - św. Romualda, opata, 21.06 - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, 22.06 - św. Paulina z Noli, biskupa, św. męczenników Jana Fishera, biskupa oraz Tomasz More’a, 23.06 - Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość, Dzień Ojca, 24.06 – Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość, 26.06 – Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie

2.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

3.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

4.   Miesiąc czerwiec poświęcony jest w Kościele Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W każdy piątek czerwca przed Mszą św. Litania do NSPJ.

5.   PMK w Anglii i Walii oraz Polska Macierz Szkolna zapraszają na „Wesoły Dzień Dziecka” do Laxton Hall (NN17 3AU) dnia 18.06.2022 w godzinach od 11.00 do 18.00. Wszystkie atrakcje całkowicie bezpłatnie.

6.   Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Laxton Hall (NN17 3AU) dnia 19.06.2022. Program: 12.00 - piknik i grill, 14.00 - czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, 15.00 - Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem Ks. Rektora PMK.

7.   Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w łączności z Kościołem w Anglii, czyli w niedzielę, 19.06 a Uroczystość NSPJ w piątek, 24.06.

8.   17.06 będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta - Patrona naszej Parafii. Polecamy Jego wstawiennictwu i orędownictwu całą naszą wspólnotę parafialną i każdego z nas. Niech przykład Jego życia umacnia nas w byciu dobrym jak chleb dla drugiego człowieka. W piątek, 17.06 podczas Mszy św. o godz. 18.30 w Stevenage wystawione zostaną relikwie św. Brata Alberta przez wstawiennictwo którego polecimy Dobremu Bogu całą naszą wspólnotę i naszych bliskich. W tej też intencji będzie sprawowana Msza św. Zapraszam.

9.   Z całego serca pragnę wyrazić moją wdzięczność za Waszą modlitwę, obecność, dobroć, życzliwość i zaangażowanie, nie tylko Rady Parafialnej, ale wielu osób, które pomogły przygotować i wspólnie świętować jubileusz 30 rocznicy moich święceń kapłańskich. Niech Dobry Bóg Wam Wszystkim błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami. Z ogromnym wzruszeniem - dziękuję.

10.  Z całego serca pragnę również w imieniu swoim i całej naszej wspólnoty parafialnej podziękować Tomaszowi Staniszowi za wszelkie dobro jakie pozostawia po sobie wśród nas. Tomek pod koniec czerwca wraca do Polski. Wiele lat był prezesem Rady Parafialnej a ostatnio zastępcą prezesa. Przez tych kilkanaście lat pomagał w zakrystii, angażował się w liturgię Słowa Bożego podczas Mszy św. i wiele, wiele więcej. Nie da się tego opisać ani wyliczyć. Słowa są zbyt małe, aby wyrazić to co czujemy, więc Tomek: Bóg zapłać, niech Pan Cię prowadzi i otacza opieką a Matka Boża wyprasza potrzebne dary. Św. Brat Albert, nasz Patron niech czuwa nad Wami. W stronę śp. Natalii Stanisz również te same podziękowania kierujemy (wiele lat była skarbniczką - nieoceniona pomoc), ale inne życzenia: spoczywaj w pokoju wiecznym Natalio…

11.  Wakacyjne zmiany: W miesiącu sierpniu nie będzie Mszy św., które są sprawowane o godz. 16.00. Dotyczy to St Albans i Hemel Hempstead. O pozostałych zmianach poinformuję niebawem.