OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK C – 01.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA - ROK C – 01.05.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 01.05 - św. Józefa Rzemieślnika, święto, Święto Pracy, 02.05 - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 03.05 - NMP KRÓLOWEJ POLSKI, GÓWNEJ PATRONKI POLSKI, UROCZYSTOŚĆ,  Święto Konstytucji Trzeciego Maja, , 04.05 - św. Floriana, męczennika, wspomnienie, 09.05 - św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość, 12.05 - św. Nereusz, Achillesa i Pankracego, męczenników, 13.05 - NMP z Fatimy, 14.05 - św. Macieja Apostoła, święto.

2.   I Komunia św. odbędzie w dwóch turach: 21 maja 2022 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30 oraz 28 maja 2022 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

3.   03 maja (wtorek) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i Polaków. Letchworth o godz. 18.30.

4.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

5.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św., Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a o 17.00 Msza św. niedzielna. Zapraszamy serdecznie.

6.   06 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Stevenage o godz 18.30 a okazja do spowiedzi św. od godziny 17.45. Od godziny 17.45 do Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa.

7.   Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Po Mszach św. w dni powszednie modlimy się Litanią Loretańską.

8.   Rodzice Emilki Styczyńskiej (15 lat) poszukują dawcy nerki dla córki. Sami tego nie mogą uczynić, gdyż badania potwierdziły nieprzydatność ich narządów. Wszelkie informacje pod tymi adresami mailowymi: emp.transport@yahoo.com (tata) lub anita.copley@gstt.nhs.uk (NHS)

9.   Dzień Modlitw o Powołania, obchodzony co roku w IV Niedzielę Wielkanocną, to inicjatywa Pawła VI, który postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego. Była to odpowiedź papieża na utrzymujący się, a nawet pogłębiający się już wówczas kryzys w Kościele, którego jednym z najjaskrawszych i najboleśniejszych przejawów był spadek powołań, i to zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

MODLITWA O POWOŁANIA

O Jezu, Boski pasterzu,

który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz,
pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami.
Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia,
dla którego dobra ustawicznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę.

Ty, o Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty,
by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci

o światło prawdy i ciepło miłości.
Spraw, by – odpowiadając na Twoje wołanie – przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje,
budowali Twoje Ciało Mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.