OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 27.02.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 27.02.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 13.03 - , Rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), 17.03 - św. Patryka, biskupa, 18.03 - św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła,  19.03 - Św. Józefa Oblubieńca NMP, Uroczystość, biskupa, 23.03 - św. Turybiusza z Mogroveja, biskupa, wspomnienie, 24.03 - św. Oskara Romero, biskupa i męczennika, 25.03 - Zwiastowanie Pańskie, uroczystość, Dzień Świętości Życia.

2.   02 marca w tym roku przypada Środa Popielcowa. Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15.

3.   Katechezy przygotowujące dzieci do I Komunii św. odbywają się w środy w Stevenage o godz. 19.00 oraz w niedziele w Hatfield o godz. 19.00. Daty Pierwszej Komunii św.: Stevenage - 21.05 (sobota), godz. 14.30 oraz Hatfield - 28. 05 (sobota), godz. 12.30

4.   04 marca - Pierwszy piątek miesiąca. Tak jak w każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage a 17.00 Msza św. niedzielna.

5.   Wszyscy jesteśmy bardzo przejęci dramatyczną sytuacją na Ukrainie. Wojna jest złem, któremu trzeba zaradzić. Papież Franciszek ogłosił, że Środa Popielcowa będzie Dniem Modlitwy o pokój na Ukrainie. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wezwał wszystkie polskie parafie by razem z modlitwą włączyły się w pomoc materialną dla potrzebujących pomocy obywateli Ukrainy. Specjalna kolekta ma mieć miejsce w dzisiejszą niedzielę i Środę Popielcową.

6.   W Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 02.03.2022, godz. 18.15, Letchworth.

7.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz Letchworth - wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Gorzkie Żale śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40.

8.   W każdą niedzielę Wielkiego Postu i w każdym ośrodku będzie można złożyć ofiarę jako jałmużnę Wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc osobom w potrzebie.

9.   Grupa wsparcia dla osób uzależnionych: soboty, godzina 12:00 do 14:00, cena - £25 oraz  grupa wsparcia dla rodzin osób uzależnionych (dla współuzależnionych): soboty, godzina 15:00 do 17:00, cena - £25. Miejsce spotkań: Hitchin LEAF Health. Prowadzący: Piotr Karpiński - psychoterapeuta. W celu zapisania się zadzwoń lub napisz: tel. 07547900879, e-mail: piotr.therapy@gmail.com