OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 13.02.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 13.02.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 14.02 - św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, święto, 15.02 - bł. Michała Sopoćki, prezbitera, 17.02 – św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP, 20.02 - św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy, 21.02 - św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła, 22.02 - Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto, 23.02 - św. Polikarpa, biskupa i męczennika, wspomnienie oraz bł. Stefana Frelichowskiego, prezbitera i męczennika.

2.   Katechezy przygotowujące dzieci do I Komunii św. odbywają się w środy w Stevenage o godz. 19.00 oraz w niedziele w Hatfield o godz. 19.00.

3.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Msza św. o godz. 18.30. Natomiast w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w Stevenage.

4.   Pragnę z całego serca wyrazić moją wdzięczność za każde zaproszenie kolędowe, wspólną modlitwę, rozmowę, spędzony czas razem, Waszą życzliwość i złożone przy tej okazji ofiary. Niech Dobry Pan Bóg Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami. Msza św. w Waszej intencji została odprawiona 02 lutego br. Bóg zapłać.

5.   Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 25 lutego (piątek) o godz. 19. w Stevenage.

6.   Już niebawem, bo 02.03 - ŚRODA POPIELCOWA - Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15. Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Już wkrótce zaczynamy!