OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK C – 09.01.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - ROK C – 09.01.2022

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 09.01 - Niedziela Chrztu Pańskiego, święto,  13.01 - św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła, 15.01 - św. Pawła, pustelnika, 17.01 - św. Antoniego, opata, wspomnienie, oraz Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, 18.01 - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie, 20.01 - św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika, 21.01 - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 22.01 - św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, wspomnienie, 24.01 - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 25.01 - Nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto, 26.01 - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, wspomnienie.

2.   Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

3.   Od Nowego Roku, przez cały miesiąc styczeń nie będzie Mszy św. we wtoki w Letchworth oraz w środy w Stevenage.

4.   Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał miejsce od 18 do 25 stycznia, a jako hasło towarzyszy mu cytat z Ewangelii św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.  Jako temat na tegoroczny Tydzień chrześcijanie z Bliskiego Wschodu wybrali gwiazdę betlejemską. A to dlatego, że najstarszym i nadal głównym świętem wielu wschodnich chrześcijan jest Epifania. Boże zbawienie zostaje objawione wtedy wszystkim narodom w osobach mędrców. Mędrcy przybywają z odległych krajów i reprezentują różne kultury, ale wiedzie ich to samo pragnienie, aby zobaczyć i poznać nowonarodzonego króla i zjednoczyć się w prostym akcie składania hołdu i ofiarowania darów.

5.   04.01 odszedł do Pana nasz Parafianin śp. Zbigniew Ciołko, lat 37. Informacje dotyczące pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

6.   30 stycznia przypada piąta niedziela miesiąca. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. Dotyczy to Hemel Hempstead i St Albans.