OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – ROK C – 05.12.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU - ROK C – 05.12.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 06.12 - św. Mikołaja, biskupa, 07.12 - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 08.12 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, UROCZYSTOŚĆ, 10.12 - św. Grzegorza III, papieża, wspomnienie, 11.12 - św. Damazego I, papieża, wspomnienie, 12.12 - Najświętszej Maryi Panny z Gaudalupe, wspomnienie, 13.12 - św. Łucji, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 14.12 - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie.

2.   Dnia 28. 11 rozpoczęliśmy w Kościele Nowy Rok Liturgiczny w cyklu C - miłości oraz czas Adwentu. Zachęcam, wykorzystajmy ten szczególny czas jak najlepiej, aby w Świętach Bożego Narodzenia   rzeczywiście przyjąć Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela.

3.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam.

4.   Od soboty, 27 listopada 2021 roku, w Stevenage, 30 minut przed Mszą św. (czyli o 16.30) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej, w ciszy modlitwy i adoracji jak również w Letchworth, od 30 listopada o godz. 18.00.

5.   Można już nabywać kalendarze religijne na 2022 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem oraz sianko.

6.   Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie sprawowane będą w środy i piątki w Stevenage o godz. 18.30.

7.   Rada Parafialna zaproponowała stworzenie dodatkowego funduszu parafialnego. Chodzi o różne sytuacje życiowe, które wymagają interwencji i wsparcia finansowego   różnego typu wydarzeń lub osób w potrzebie. Dlatego co dwa miesiące  będziemy robić dodatkową kolektę przeznaczoną na ten cel. Pierwsza taka zbiórka odbędzie się w styczniu 2022 roku.

8.   Dodatkowa kolekta: W II Niedzielę Adwentu - 05 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

9.   Msza św. w intencji naszej Ojczyzny - Polski oraz Polaków  tam i rozsianych po całym świecie odbędzie się 10.12 (piątek) o godz. 18.30 w Stevenage. Zapraszamy.

10.  Plan Mszy św. na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku znajduje się na ostatniej stronie biuletynu.

11.  Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

ADWENTOWY WIENIEC

W nawiązaniu do tradycji adwentowego wieńca Wili Hoffsummer napisał: „Bardziej świadomie niż kiedykolwiek zapalam pierwszą świeczkę i akceptuję siebie, swoje światło życia, swoje zdolności, upośledzenia. Zapalając drugą świeczkę, akceptuję ciebie takim, jakim jesteś. Nawet jeśli czasami na siebie »nakopcę«. Trzecia świeczka wyraża moją radość z naszej wspólnoty tutaj. Chciałbym też powiedzieć wszystkim wspólnotom, w których jestem, że oczekuję od nich tyle samo, ile sam jestem w stanie z siebie dać. Do czwartej świeczki mówię »tak«, ponieważ w Jezusie wzeszło dla nas światło, które może nawiedzić nas wszystkich. Tak w ciszy Adwentu rodzi się i wzrasta rzeczywistość Kościoła”.