OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – ROK C – 28.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU - ROK C – 28.11.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 30.11 - św. Andrzeja Apostoła, święto, 02.11 – bł. Karola de Foucauld, prezbitera i bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, 03.12 - św. Franciszka Ksawerego, wspomnienie,  04.12 - św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 06.12 - św. Mikołaja, biskupa, 07.12 - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 08.12 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, UROCZYSTOŚĆ, 10.12 - św. Grzegorza III, papieża, wspomnienie, 11.12 - św. Damazego I, papieża, wspomnienie.

2.   W dniu dzisiejszym, 28. 11 rozpoczynamy w Kościele Nowy Rok Liturgiczny w cyklu C - miłości oraz czas Adwentu. Zachęcam, wykorzystajmy ten szczególny czas jak najlepiej, aby w Świętach Bożego Narodzenia   rzeczywiście przyjąć Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela.

3.   03.12 - Pierwszy Piątek Miesiąca. Tak jak w każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy.

4.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam.

5.   W środę, 01 grudnia zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne do Stevenage na godzinę 19.00 - mierzenie dzieci aby uszyć alby.

6.   Od soboty, 27 listopada 2021 roku, w Stevenage, 30 minut przed Mszą św. (czyli o 16.30) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej, w ciszy modlitwy i adoracji jak również w Letchworth, od 30 listopada o godz. 18.00.

7.   Od tej niedzieli można już nabywać kalendarze religijne na 2022 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem oraz sianko.

8.   Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie sprawowane będą w środy i piątki w Stevenage o godz. 18.30.

9.   Rada Parafialna zaproponowała stworzenie dodatkowego funduszu parafialnego. Chodzi o różne sytuacje życiowe, które wymagają interwencji i wsparcia finansowego   różnego typu wydarzeń lub osób w potrzebie. Dlatego co dwa miesiące  będziemy robić dodatkową kolektę przeznaczoną na ten cel. Pierwsza taka zbiórka odbędzie się 19 grudnia 2021 roku.

10.  Dodatkowa kolekta: W II Niedzielę Adwentu - 05 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

11.  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny - Polski oraz Polaków  tam i rozsianych po całym świecie odbędzie się 10.12 (piątek) o godz. 18.30 w Stevenage. Zapraszamy.

12.   Plan Mszy św. na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku znajduje się na ostatniej stronie biuletynu.

Z D R A P K A   A D W E N T O W A

Po Mszy św. można zabrać ze sobą zdrapkę adwentową. Jest to 27 specjalnych zadań do wykonania w czasie adwentu. Zadania pomagają przygotować serce i dom na Boże Narodzenie. Zachęcamy do podjęcia wyzwania, które podkreśla duchowy wymiar świąt i daje możliwość przeżycia indywidualnych rekolekcji adwentowych. Zadania motywują do rachunku sumienia, modlitwy, spowiedzi, ponadto zachęcają do otworzenia się na pojednanie w rodzinie oraz troskę o parafię czy sąsiedztwo. Motywem przewodnim tegorocznej Zdrapki jest wieniec adwentowy - pod kolejnymi świecami zostały ukryte konkretne zadania służące formacji duchowej.