OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 07.11.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 07.11.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 09.11 - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto, 10.11 - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 11.11 - Narodowe Święto Niepodległości oraz św. Marcina z Tours,  12.11 - św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, wspomnienie, 13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie, 15.11 - św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 16.11 - Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik św. Apostołów Piotra i Pawła oraz św. Małgorzaty  Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy, 17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, wspomnienie, 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, 19.11 - bł. Salomei, zakonnicy, 20.11 - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

2.   Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się po Mszy św., około godz. 19.00 w kościele St Hilda w Stevenage, w piątek, 12.11.2021 r. Serdecznie zapraszam wszystkich członków Rady.

3.   W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy.

4.   „Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii/lockdownu” - to temat kolejnego Międzynarodowego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 20 – 21 listopada 2021 roku w formie online. W czasie Kongresu zostaną podjęte kwestie dotyczące relacji w małżeństwie i rodzinie oraz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży w trudnym czasie pandemii. Będzie też czas na świadectwa małżeństw i rodzin, dyskusje, warsztaty, a także na wspólną modlitwę i wieczór artystyczny w wykonaniu rodzin z Polski i Polonii. Więcej informacji oraz zapisy można dokonać pod tym adresem:  www.emigracja.episkopat.pl

5.   Pogrzeb śp. Natalii Stanisz odbędzie się dnia 12.11.2021 r. o godz. 15.00 w Polsce, w kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce. Niech spoczywa w pokoju wiecznym...

6.   Pięć lat temu papież Franciszek ogłosił swoją autorską inicjatywę, jaką jest Światowy Dzień Ubogich, który przypada na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla (14.11.2021). To jest niezwykle ważne, że do tej wielkiej uroczystości Chrystusa Króla idziemy poprzez zauważenie Chrystusa obecnego w ubogich. Od samego początku Ojciec Święty pragnął, aby to nie było święto jednodniowe, ale by przekształciło się ono w Tydzień Ubogich. Tegoroczne hasło Dnia Ubogich brzmi: “Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7)

7.   Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział w nabożeństwach na cmentarzach w Hitchin i Letchworth, za Waszą obecność, modlitwę i poświęcony czas.

8.   Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, Polakach żyjących w Polsce i poza Jej granicami, jak  również o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. W tych intencjach pomodlimy się podczas Mszy św. 10.11 (środa) w Stevenage o godz. 18.30. Zapraszam.

9.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 21 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 05 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

10.  Ostatnie kolekty specjalne w naszej Parafii wyniosły: 10.10 - Dzieło Nowego Tysiąclecia - £ 239.60 oraz 31.10 - Papieskie Dzieła Misyjne - £ 182.90. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie tych dzieł.