OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 17.10.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 17.10.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 18.10. - św. Łukasza Ewangelisty, święto, 19.10 - św. Pawła od Krzyża, prezbitera oraz bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera, 20.10 - św. Jana Kantego, prezbitera, wspomnienie, 21.10 - bł. Jakuba Strzemię, biskupa, wspomnienie, 22.10 - św. Jana Pawła II, papieża, wspomnienie, 23.10 - św. Jana Kapistrana, prezbitera, 24.10 - św. Antoniego Marii Clareta, biskupa oraz bł. Jana Balickiego, 26.10 – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy, 28.10 - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto.

2.   Pierwsze spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2022 roku odbędzie się 17.10 (niedziela) w Hatfield o godz. 19.00 oraz 20.10 (środa) w Stevenage o godz. 19.00.

3.   W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy.

4.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

5.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

6.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych  znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

7.   31.10 (niedziela) - Uroczystość Wszystkich Świętych (w Kościele angielskim przeniesiona z 01.11) - Msza św. - Letchworth, godz. 13.00 oraz Hatfield, godz. 18.00 a 02.11 (wtorek) - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15.

8.   Modlitwa i nabożeństwa na cmentarzach:    Hitchin: 01.11 (poniedziałek), godz. 11.00,  a w Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin.

9.   14 października 2021 roku zmarł nasz parafianin śp. Walter Władysław Dec w wieku 95 lat. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 26.10 o godz. 11.30 w kościele St Hugh of Lincoln w Letchworth a ceremonia na cmentarzu w Hitchin o godz. 13.00. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

POMOC DLA NATALII STANISZ! Na stronie internetowej naszej Parafii znajdują się linki do miejsc, gdzie można dowiedzieć się więcej oraz wspomóc leczenie Natalii. Bóg zapłać.

DLA PRZYPOMNIENIA!

31 PAŹDZIERNIKA PRZYPADA PIĄTA NIEDZIELA MIESIĄCA.

W ZWIĄZKU Z TYM NIE MA TEGO DNIA MSZY ŚW. O GODZ. 16.00

Jan Paweł II w liście apostolskim skierowanym do biskupów, duchowieństwa i wiernych "rosarium virginis mariae" modli się słowami: "O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem" więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie twoje słodkie imię, Maryjo, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o ucieczko grzeszników, o władczyni, pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie".