OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 05.09.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 05.09.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 08.09 – Narodzenie NMP, święto, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto, 15.09 - NMP Bolesnej, wspomnienie, 16.09 - św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, 17.09 - św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, wspomnienie, 18.09 - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, święto.

2.   Dnia 14.09 (wtorek) przypada Święto Podwyższenie Krzyża Świętego. Msza św. w Letchwoth o godzinie 18.30. Zapraszam.

3.   W dniach 07.09 (wtorek) i 08.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani  pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 6 - 9 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

4.   Od 05 do 26 września 2021 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

5.   W niedzielę 12 września 2021 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

6.   Ogłoszenie Zarządu Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin: Drodzy Państwo, z wielka przyjemnością zapraszamy na zapisy na rok szkolny 2021-2022, które odbędą się w sobotę 11 września w godzinach 10:30- 12:00 w budynku szkoły (Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin). Podczas zapisów jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zadawania pytań w celu zapoznania się z naszą ofertą. Rodzice dzieci, które już uczęszczają do naszej szkółki będą mogli wypełnić formularz na pierwszych zajęciach, jednak prosimy o potwierdzenie kontynuacji nauki w naszej szkole. Będzie można również za cegiełkę dla Natalii nabyć ciasto własnej roboty.

7.   W każdy piątek w Stevenage wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość osobistej modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.45. Msza św. - 18.30. Zapraszamy.

8.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

9.   POMOC DLA NATALII STANISZ! Wszystkiego dowiesz się tutaj i pod tym adresem możesz wspomóc leczenie Natalii. Z góry Bóg zapłać za każde wsparcie.

oraz na zrzutka.pl:

PLANOWANE JEST TEŻ ZORGANIZOWANIE EVENTU, AUKCJI, RÓWNIEŻ

INTERNETOWEJ. W TYM TYGODNIU NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ

PARAFII ZOSTANĄ UMIESZCZONE SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE TYCH WYDARZEŃ.

PROSZĘ WAS ZAJRZYJCIE TAM CZASAMI, PRZEKAŻCIE INNYM

I WŁĄCZCIE SIĘ NA MIARĘ SWOICH MOŻLIWOŚCI.