OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 22.08.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 22.08.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 23.08 - św. Róży z Limy, wspomnienie, 24.08 - św. Bartłomieja, Apostoła, święto, 25.08 - św. Ludwika, króla oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera, 26.08 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, Uroczystość,  27.08 - św. Moniki, wspomnienie,  28.08 - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie, 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie,

2.   26.08 (czwartek) przypada w Liturgii Kościoła Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. w języku polskim - Milton Keynes o godz. 19.30. (St. Augustine Church, Longcliffe Drive, MK13 7PL)

3.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

4.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

5.   Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub innych spraw biurowych bardzo proszę załatwić do końca miesiąca lipca.

MSZE ŚW. - S I E R P I E Ń 2021 ROK

UWAGA! 29.08 NIE BĘDZIE MSZY ŚW. W HATFIELD O GODZ. 18.00

Przez cały miesiąc sierpień nie ma Mszy św. we wtorki w  Letchworth

We wszystkie niedziele sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

(dotyczy Hemel Hempstead i St Albans)

w soboty: 21, 28 sierpnia nie będzie Mszy św. w Stevenage o godz. 17.00

od 17.08 do 02.09  nie będzie Mszy św. w dni powszednie

6.   ZNIESIENIE COVIDOWYCH OGRANICZEŃ. Od 19.07 zostały zniesione prawie wszystkie ograniczenia COVID-19. Nie wiemy co prawda jak długo potrwa ten czas, ale ważne, by przynajmniej przez krótką chwilę odetchnąć normalnością. Dziękujemy Bożej opatrzności za wszelką pomoc w tym czasie i Jej się zawierzamy naszą przyszłość.  Oznacza to, że od poniedziałku, 19 lipca 2021: 1. nie ma obowiązku zakładania maseczek wchodząc do kościoła. 2. zostaje zniesiony dystans społeczny. 3. nie obowiązuje w kościele “one way” system. 4. powraca wspólnotowy śpiew podczas liturgii. 5. Komunia święta może być przyjmowana na rękę lub do ust. W trosce o nasze bezpieczeństwo po każdej Mszy św. nadal będą dezynfekowane ławki w kościele.

7.   Wszystkim wyruszającym na odpoczynek wakacyjny i przybyłym Gościom życzymy spokojnego, dobrego i pożytecznego czasu, błogosławieństwa Bożego i dobrych wrażeń. A podróżującym bezpiecznej drogi i szczęśliwego powrotu do domu, szczęść Boże!

8.   Modlitwa o dobre przeżycie wakacji (urlopu): Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Udzielaj nam swojego błogosławieństwa i ochrony na ten czas odpoczynku. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

9.   Od 05 do 26 września 2021 roku można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

10.  03 września - pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, tak jak w każdy piątek, od godz. 17.45 oraz okazja do spowiedzi. Msza św. - 18.30 - Stevenage