OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 25.07.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 25.07.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.07 - św. Jakuba, Apostoła, święto oraz wspomnienie św. Krzysztofa, 26.07 - św. Joachima i Anny, rodziców NMP, wspomnienie, 28.07 - św. Szarbela Makhlufa, prezbitera, 29.07 -  św. Marty, wspomnienie, 30.07 - św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła, 31.07 - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, wspomnienie, 01.08 - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 04.08 - św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, 07.08 - świętych męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy oraz św. Kajetana i bł. Edmunda Bojanowskiego.

2.   25.07 - wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców. W związku z tym w sobotę, 24.07 oraz niedzielę, 25.07, po Mszach św., poświęcimy nasze pojazdy i poprosimy o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Krzysztofa dla kierowców i wszystkich podróżujących.

3.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

4.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

5.   08 - PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. W każdy piątek w Stevenage od godziny 17.45 do Mszy św. (18.30) wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św.

6.   W miesiącu sierpniu nie będzie Mszy świętych niedzielnych o godzinie 16.00 (dotyczy to ośrodków w Hemel Hempstead oraz St Albans). O innych zmianach wakacyjnych poinformuję niebawem.

7.   Wszystkie sprawy dotyczące zaświadczeń lub innych spraw biurowych bardzo proszę załatwić do końca miesiąca lipca.

MSZE ŚW. - S I E R P I E Ń 2021 ROK

Przez cały miesiąc sierpień nie ma Mszy św. we wtorki w  Letchworth

We wszystkie niedziele sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

(dotyczy Hemel Hempstead i St Albans)

w soboty: 21, 28 sierpnia nie będzie Mszy św. w Stevenage o godz. 17.00

od 17.08 do 02.09  nie będzie Mszy św. w dni powszednie

8.   ZNIESIENIE COVIDOWYCH OGRANICZEŃ. Od 19.07 zostały zniesione prawie wszystkie ograniczenia COVID-19. Nie wiemy co prawda jak długo potrwa ten czas, ale ważne, by przynajmniej przez krótką chwilę odetchnąć normalnością. Dziękujemy Bożej opatrzności za wszelką pomoc w tym czasie i Jej się zawierzamy naszą przyszłość.  Oznacza to, że od poniedziałku, 19 lipca 2021: 1. nie ma obowiązku zakładania maseczek wchodząc do kościoła. 2. zostaje zniesiony dystans społeczny. 3. nie obowiązuje w kościele “one way” system. 4. powraca wspólnotowy śpiew podczas liturgii. 5. Komunia święta może być przyjmowana na rękę lub do ust. W trosce o nasze bezpieczeństwo po każdej Mszy św. nadal będą dezynfekowane ławki w kościele.

9.   Wszystkim wyruszającym na odpoczynek wakacyjny i przybyłym Gościom życzymy spokojnego, dobrego i pożytecznego czasu, błogosławieństwa Bożego i dobrych wrażeń. A podróżującym bezpiecznej drogi i szczęśliwego powrotu do domu, szczęść Boże!

10.  Modlitwa o dobre przeżycie wakacji (urlopu): Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Udzielaj nam swojego błogosławieństwa i ochrony na ten czas odpoczynku. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.