OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – ROK B – 30.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - ROK B – 30.05.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 31.05 - Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto, 01.06 - św. Justyna, męczennika, wspomnienie, 02.06 -św. męczenników Marcelina i Piotra, 03.06 - św. Karola Lwang i Towarzyszy, wspomnienie, 05.06 - św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Szewczyk, zakonnicy, 06.06 - NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, UROCZYSTOŚĆ, 08.06 - św. Jadwigi Królowej, wspomnienie, 09.06 - św. Efrema, diakona i doktora Kościoła, 11.06 - NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, UROCZYSTOŚĆ, 12.06 - Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie.

2.   W dniu dzisiejszym przeżywamy w liturgii Kościoła Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość zaś  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - za tydzień, w niedzielę, 06 czerwca czyli wg kalendarza liturgicznego w Anglii. W Polsce obchodzona ona będzie w czwartek, 03.06. Starajmy się pogłębić naszą wiarę w realną i rzeczywistą obecność Chrystusa Pana pod postacią Chleba i Wina. Natomiast 11 czerwca, w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.   I Komunia św. odbędzie w trzech turach: 03 lipca 2021 (sobota) w Stevenage o godz. 14.30, 26 czerwca 2021 (sobota) w Hatfield o godz. 12.30 oraz 17 lipca (sobota) w Hatfield o godz. 12.30. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci, które pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa do swego serca oraz za ich rodziców i rodziny.

4.   Dla ułatwienia komunikacji z Parafianami wprowadzam od dzisiaj nowy adres mailowy do kontaktów z Parafią i księdzem. Nowy adres mailowy to: swalbertlet@gmail.com

5.   Po Mszy św. w zakrystii można odebrać nowe pudełka z niebieskimi kopertami Gift Aid.

6.   W każdy piątek w Stevenage od godziny 17.45 do Mszy św. (18.30) wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy Pana Jezusa oraz okazja do spowiedzi św. W najbliższy piątek, 04 06 - Pierwszy Piątek miesiąca.

7.   17.06 będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta - Patrona naszej Parafii. Ponieważ jest to czwartek (nie ma Mszy św. na terenie naszej Parafii) dlatego Mszę św. ku czci naszego Patrona przeżyjemy w piątek, 18.06 w Stevenage, o godz. 18.30. Polecamy Jego wstawiennictwu i orędownictwu całą naszą wspólnotę parafialną i każdego z nas. Niech przykład Jego życia umacnia nas w byciu dobrym jak chleb dla drugiego człowieka. W niedzielę, 20.06 podczas każdej Mszy św. wystawione zostaną relikwie św. Brata Alberta przez wstawiennictwo którego polecimy Dobremu Bogu całą naszą wspólnotę i naszych bliskich.