OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK B – 21.02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK B – 21.02.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 22.02 - Katedry Świętego Piotra Apostoła, święto, 23.02 – bł. Stefana Frelichowskiego, prezbitera i męczennika, wspomnienie, 28.02 - Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI,  04.03 - św. Kazimierza Królewicza, święto. 07.03 - św. męczennic Perpetuy i Felicyty, wspomnienie.

2.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Msza św. Gorzkie Żale zaś śpiewamy w Hatfield w niedzielę o godz. 17.40 oraz w St Albans w niedzielę o godz. 15.40. Serdecznie zapraszamy.

3.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - środy o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - niedziele o godz. 19.00.

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

5.   Przypominamy o możliwości uzyskiwania odpustów w okresie W. Postu i zachęcamy do praktyk, które je umożliwiają (np. udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach lub półgodzinne czytanie opisu Męki Pańskiej). Warunkami zwykłymi są: (1) brak przywiązania do grzechu (nawet powszedniego); (2) stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna; (3) przyjęcie Komunii św.; (4) odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Św. – uwaga, nie chodzi tu o modlitwę w intencji samego papieża, a raczej o polecenie tych spraw, za które papież modli się każdego dnia; (5) wykonanie czynności związanej z odpustem.

6.   Instytut Polski Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii i Radio Bobola zapraszają na „Katolickie spotkania rodzinne”.  Więcej informacji można  na stronie internetowej: www.radio.bobola.church. Zapraszamy.