OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 07.02.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 07.02.2021

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 10.02 - św. Scholastyki, dziewicy, wspomnienie, 11.02 - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Dzień Chorego,  14.02 - św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, święto, 17.02 - Środa Popielcowa, 20.02 - św. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy, 21.02 - św. Piotra i Damiana, biskupa i doktora K.

2.   11 lutego przeżywać będziemy w liturgii Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, oraz Dzień Chorego. Ponieważ w czwartki nie ma Mszy św. na terenie naszej Parafii dlatego Mszę św. z tego Święta odprawimy w środę, 10. 02 w Stevenage, o godz. 18.30.

3.   17 lutego w tym roku przypada Środa Popielcowa. Msza św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu, czyli czasu pokuty, umartwienia, refleksji a przede wszystkim nawrócenia, odbędzie się w Letchworth o godzinie 18.15.

4.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. oraz wtorki o godz.  18.30 a po nabożeństwie Msza św. Serdecznie zapraszam.

5.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - 10.02, środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - 14.02, niedziela o godz. 19.00.

6.   Ze względu na Środę Popielcową spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w Stevenage 17.02 zostaje odwołane.

7.   W Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny). Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: "Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz" albo "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Całe nasze życie, a tego uczy nas Wielki Post, jest próbą powrotu do Boga przez przemianę naszych serc, myśli, relacji i życia. Zaczynamy - 17.02.2021, godz. 18.15, kościół w Letchworth.