OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 27.09.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 27.09.2020

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 27.09 - św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie, 28.09 - św. Wacława, męczennika, wspomnienie, 29.09 - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto, 30.09 - św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie,  01.10 - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, wspomnienie, 02.10 - św. Aniołów Stróżów, wspomnienie, 04.10 - św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, wspomnienie, 05.10. - św. Faustyna Kowalskiej, wspomnienie, 06.10 - św. Brunona, prezbitera, 07.10 - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie, 09.10 - bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, wspomnienie oraz św. Męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy, wspomnienie.

2.   Od 01 września wróciliśmy do stałego porządku Mszy św. wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w piątki od godz. 17.45 w Stevenage.

3.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

4.   Od 1 do 27 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św.  Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

5.   Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w dwóch terminach: 26 września (sobota) o godz. 14.00 w kościele St Hilda w Stevenage oraz 03 października (sobota) o  godz. 13.30 w kościele Marychurch w Hatfield. Pamiętajmy o modlitwie za dzieci i ich najbliższych.

6.   W tym roku kalendarzowym wszystkie dodatkowe kolekty zostały anulowane.

7.   Sakrament Bierzmowania odbędzie się 24 października o godz. 14.00 w kościele St Hilda w Stevenage. Zapraszam kandydatów do Bierzmowania na spotkania we wtorki (06, 13, 20 października) o godz. 19.00 w kościele w Letchworth.

8.   02 października - pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, tak jak w każdy piątek, od godz. 17.45 oraz okazja do spowiedzi. Msza św. - 18.30 – Stevenage.

9.   UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.