OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 16.08.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 16.08.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 17.08 - św. Jacka, prezbitera, wspomnienie, 19.08 - św. Jana Eudesa, prezbitera, 20.08 - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, wspomnienie, 21.08 - św. Piusa X, papieża, wspomnienie, 22.08 - Najświętszej Maryi Panny Królowej, wspomnienie, 23.08 - św. Róży z Limy, wspomnienie, 24.08 - św. Bartłomieja, Apostoła, święto, 25.08 - św. Ludwika, króla oraz św. Józefa Kalasantego, prezbitera, 26.08 - NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, Uroczystość,  27.08 - św. Moniki, wspomnienie,  28.08 - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie.

2.   UWAGA! Od 08.08 w Anglii zostaje wprowadzony obowiązek zakładania maseczek na twarz we wszystkich zamkniętych obiektach, w tym w kościołach.

3.   Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św.: 06 września, niedziela, po Mszy św. w Hatfield, godz. 19.00 oraz 09 września, środa, po Mszy św. w Stevenage, godz. 19.00. Zapraszam.

4.   Zapisy dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2021 rozpoczną się od pierwszej niedzieli września. Zapraszam.

MSZE ŚW. - S I E R P I E Ń 2020 ROK

Przez cały miesiąc sierpień nie ma Mszy św. w środy w Stevenage

We wszystkie niedziele sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00

(dotyczy Hemel Hempstead i St Albans)

w soboty: 22, 29 sierpnia nie będzie Mszy św. w Stevenage o godz. 17.00

od 17 do 31 sierpnia nie będzie Mszy św. w dni powszednie

(dotyczy Letchworth oraz Stevenage).

Obowiązek zakładania maseczek na twarz od 08.08 w kościołach.

W różnych kościołach została przygotowana odpowiednia ilość miejsc modlitewnych (np. w Stevenage – 60 a w Letchworth – 120 itd.). Ograniczenie to wymuszone zostało koniecznością zachowania tzw. „bezpiecznej odległości”. Miejsca zostały odpowiednio oznaczone. Prosimy o ich zajmowanie zgodnie ze wskazaniami.

Uwaga: w czasie nabożeństw nie ma dostępu do toalet ani wody bieżącej!

Na Mszę zabieramy ze sobą maskę ochronną na twarz. Jeżeli dystans jest mniejszy niż 2 m należy ją założyć (uwaga: w maski zaopatrujemy się we własnym zakresie). W przypadku małej ilości wiernych i zachowaniu 2 m odstępu pomiędzy uczestnikami, maski nie myszą być używane. Przed wejściem do kościoła i przy wyjściu z niego musimy dłonie zdezynfekować, używając do tego żelu (zabezpiecza go parafia).

Nadal nie można dotykać figur, całować obrazów, krzyża, relikwii świętych czy używać poświęconej wody. Ze stolików można zabrać jedynie Biuletyn Parafialny. Gorący apel do rodziców o poświęcenie dziecku większej uwagi i zatroszczenie się, by nie biegało i nie dotykało przedmiotów znajdujących się poza wyznaczonym miejscem.

Msze św. będą recytowanie (bez muzyki i śpiewów), a Komunia Św. udzielana będzie tylko na rękę. Osoby, które nie godzą się na tę formę, proszone są o przyjmowanie Komunii duchowej.

Po zakończonej Mszy Św. ławki, klamki i rzeczy używane muszą być zdezynfekowane.

Koszyki na tace powinny być umieszczane przy wejściach i wyjściach z kościoła. Kolekta ma być zabezpieczona w plastikowych torbach przez 72 godziny przed liczeniem.