Komunia Duchowa

DUCHOWA KOMUNIA ŚWIĘTA

Warto pamiętać o możliwości przyjmowania tzw. Komunii duchowej. “W sytuacji gdy nie ma możliwości przyjęcia Komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia Komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu” – czytamy w dokumencie Soboru Trydenckiego (1551 r).

Modlitwa przy Komunii św. duchowej polecana przez Franciszka

Papież odczytał je i polecił do odmawiania wszystkim, którzy uczestniczą ze swego domu we Mszy św. transmitowanej przez Internet. Nazwał ją “Aktem Komunii św. duchowej”. Oto pełny tekst tej niezwykłej choć krótkiej modlitwy:

Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce,

uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności.

Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii.

Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł.

Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu.

Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie!

Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci.

Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję

Tłumaczenie z angielskiego: Andrzej Mitek, ad/Stacja7

Comments are closed.