OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ROK A – 08.03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - ROK A – 08.03.2020

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 07.03 - św. męczennic Perpetuy i Felicity, wspomnienie,  08.03 - św. Jana Bożego, zakonnika oraz Dzień Kobiet,  09.03 - św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy, 13.03 - Rocznica wyboru papieża Franciszka (2013), 17.03 - św. Patryka, biskupa, 19.03 - św. Józefa, Oblubieńca NMP, uroczystość

2.   W związku z remontem kościoła w Letchworth, Msze św. wtorkowe przez sześć tygodni od 18.02 zostają odwołane. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania pozostają bez zmian - wtorki, Letchworth, godz. 19.00

3.   Drogi Krzyżowe w Wielkim Poście: Stevenage - piątki, o godz. 18.30 a po nabożeństwie Msza św. W Hatfield i St Albans przed Mszami niedzielnymi śpiewamy Gorzkie Żale.

4.   W każdy piątek przed Mszą św. w Stevenage - wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej, w ciszy przeżywanej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - od godziny 17.45. Zapraszamy, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

5.   W  II Niedzielę Wielkiego Postu, 08.03.2020 - dodatkowa kolekta. Łączymy się z Kościołem w Polsce, by nie tylko wesprzeć Dzieło Ewangelizacji, ale w szczególny sposób przyjść z pomocą wszystkim naszym Rodakom - kapłanom, siostrom i braciom zakonnym oraz świeckim, pracującym w krajach misyjnych.

6.   W środę, 11 marca, zapraszam wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. po odbiór alb - godz.19.00 w Stevenage.

7.   W grudniu 2019 roku dobiegła końca trzyletnia kadencja Rady Parafialnej. Całemu zarządowi oraz członkom składam serdeczne podziękowania za poświęcony czas, włożony trud w funkcjonowanie Parafii, za obecność i każde uczynione dobro. Niech Dobry Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi. 31 stycznia została wybrana i powołana do istnienia na koleje trzy lata nowa Rada Parafialna w składzie: Prezes - Wojtek Czubala, zastępca Prezesa - Tomasz Stanisz, Skarbnik - Natalia Stanisz, Sekretarz - Agnieszka Blak, Referent Gift Aid - Andrzej Klimczak oraz członkowie Rady: Marzena Klimczak, Julian Jaworski, Marcin Prygoń, Robert Kuliga, Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Dzierzgowski, Michał Prygoń, Anna i Krzysztof Świejkowscy. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam za podjęcie się tego odpowiedzialnego zadania i życzymy dużo siły, pomysłów oraz Bożego wsparcia w realizacji nowych wyzwań.

8.   Męska Droga Krzyżowa nocą po klifach w Eastbourne odbędzie się po raz szósty,  w nocy z piątku na sobotę 20/21 marca.  Informacje i zapisy: Grzegorz Czapiga 07906245233.

9.   W obliczu doniesień mediów o rozszerzającej się chorobie wywołanej zarazkiem Korona Wirus diecezja Westminster i NHS zwraca się z apelem o nie ulegania pokusie paniki i o zadbanie o podstawowe środki ostrożności. Należą do nich: częste i dokładne mycie rąk, zasłanianie ust podczas kichania czy kaszlu, używanie chusteczek higienicznych i środków dezynfekujących.

10.  Przypominamy o możliwości uzyskiwania odpustów w okresie W. Postu i zachęcamy do praktyk, które je umożliwiają (np. udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach lub półgodzinne czytanie opisu Męki Pańskiej). Warunkami zwykłymi są: (1) brak przywiązania do grzechu (nawet powszedniego); (2) stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna; (3) przyjęcie Komunii św.; (4) odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Św. – uwaga, nie chodzi tu o modlitwę w intencji samego papieża, a raczej o polecenie tych spraw, za które papież modli się każdego dnia; (5) wykonanie czynności związanej z odpustem.

11.  Zapraszamy do udziału w tegorocznych Dniach Młodych w Laxton Hall, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca 2020 roku. Więcej informacji można znaleźć tutaj: WWW.DNIMLODYCH.CO.UK FACEBOOK.COM/DNIMLODYCHUK

Comments are closed.