OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ROK C – 24.11.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - ROK C – 24.11.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 26.11 - bł. Jakuba Alberioniego, prezbitera, wspomnienie, 30.11 - św. Andrzeja Apostoła, święto, 03.12 - św. Franciszka Ksawerego, wspomnienie,  04.12 - św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy, wspomnienie,  06.12 - św. Mikołaja, biskupa, wspomnienie, 07.12 - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 09.12 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, UROCZYSTOŚĆ,

2.   W dniu dzisiejszym, 24. 11 przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela rozpocznie Nowy Rok Liturgiczny w cyklu A - wiary oraz czas Adwentu.

3.   W dniu dzisiejszym, niedziela 24 listopada, zaraz po Mszy św. w Letchworth Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W ramach spotkania przewidziany jest konkurs wiedzy o II wojnie światowej, występ dzieci, wojskowa grochówka, ciasto, kawa i herbata. Fanty na loterię   mile widziane. Cały dochód z imprezy przeznaczone jest na potrzeby szkoły. Serdeczne wszystkich zapraszamy. (Sala parafialna przy kościele w Letchworth)

4.   W każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji od godz. 17.45 a Msza św. o godz. 18.30 - Stevenage. 06 grudnia - pierwszy piątek miesiąca.

5.   Ponieważ 8 grudnia wypada w niedzielę, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. została przeniesiona na poniedziałek, 9 grudnia. W naszej parafii Mszę św. z tej Uroczystości będziemy celebrować we wtorek, 10 grudnia w Letchworth. Zapraszam.

6.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam. Daty I Komunii - Hatfield - 09.05.2020, godz. 12.00 oraz Letchworth - 10.05.2020, godz. 13.00

7.   W środę, 11 grudnia zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne do Stevenage na godzinę 19.00 - mierzenie dzieci aby uszyć alby.

8.   Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbywają się we wtorki, o godz. 19.00 w Letchworth.

9.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 08 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

10.  Od tej niedzieli można już nabywać kalendarze religijne na 2020 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece caritas, kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem oraz sianko.

11.  Spotkanie Rady Parafialnej - 06.12, piątek, godz. 19.00, Stevenage. Serdecznie zapraszam.

12.  Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie sprawowane będą w środy i piątki w Stevenage o godz. 18.30  

B. Nar – 2019

Comments are closed.