OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 10.11.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 10.11.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 11.11 - Narodowe Święto Niepodległości, 12.11 - św. Jozafata, biskupa i męczennika, wspomnienie, 13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie, 15.11 - św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 16.11 - Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik św. Apostołów Piotra i Pawła oraz św. Małgorzaty  Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy, 17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, wspomnienie, 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, 19.11 - bł. Salomei, zakonnicy, 20.11 - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, 21.11 - Ofiarowanie NMP, wspomnienie, 22.11 - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, 23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika.

2.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców.

3.   Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbywają się we wtorki, o godz. 19.00 w Letchworth.

4.   Ostatnie kolekty specjalne w naszej Parafii wyniosły: 06.10 - Dzieło Nowego Tysiąclecia - £ 182.00 oraz 27.10 - Papieskie Dzieła Misyjne - £ 171.10 Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie tych dzieł.

5.   Trzy lata temu papież Franciszek ogłosił swoją autorską inicjatywę, jaką jest Światowy Dzień Ubogich, który przypada na tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla (17.11.2019). To jest niezwykle ważne, że do tej wielkiej uroczystości Chrystusa Króla idziemy poprzez zauważenie Chrystusa obecnego w ubogich. Od samego początku Ojciec Święty pragnął, aby to nie było święto jednodniowe, ale by przekształciło się ono w Tydzień Ubogich. „Czasami wystarczy niewiele, aby przywrócić nadzieję: wystarczy zatrzymać się, uśmiechnąć, posłuchać. Przynajmniej na ten jeden dzień zostawmy na boku statystyki. Biedni to nie są numery, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”. (Fragment Orędzia Ojca Świętego Franciszka na 3. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

6.   Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział w nabożeństwach na cmentarzach w Hitchin, Letchworth i Hemel Hempstead, za Waszą obecność, modlitwę i poświęcony czas.

7.   Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, Polakach żyjących w Polsce i poza Jej granicami, jak  również o tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

8.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 24 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 08 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

9.   W niedzielę 24 listopada zaraz po Mszy św. w Letchworth Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W ramach spotkania przewidziany jest konkurs wiedzy o II wojnie światowej, występ dzieci, wojskowa grochówka, ciasto, kawa i herbata. Fanty na loterię   mile widziane. Cały dochód z imprezy przeznaczone jest na potrzeby szkoły. Serdeczne wszystkich zapraszamy. (Sala parafialna przy kościele w Letchworth)

Comments are closed.