OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 27.10.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 27.10.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 28.10 - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto, 01.11 - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 03.11 - św. Marcina de Porres, zakonnika, wspomnienie, 04.11 - św. Karola Boromeusza, biskupa, wspomnienie, 09.11 - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto,  10.11 - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie,  11.11 - Narodowe Święto Niepodległości oraz św. Marcina z Tours, biskupa.

2.   Spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii św. odbywają się w niedziele o godz. 19.00 w Hatfield oraz w środy o godz. 19.00 w Stevenage. Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców. (Wyjątkowo, ze względu na ferie, spotkania - 27.10 w Hatfield oraz 30.10 w Stevenage są odwołane. ).

3.   Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbywają się we wtorki, o godz. 19.00 w Letchworth. (Wyjątkowo, ze względu na ferie, spotkanie - 29.10 jet odwołane).

4.   30.10 (środa) ze względu na spotkanie dekanalne księży nie będzie Mszy św. w Stevenage

5.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w październiku nabożeństwo różańcowe.

6.   Modlitwa i nabożeństwa na cmentarzach:    Hitchin: 02.11.2019 - sobota - godz. 12.00,  Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin, Hemel Hempstead: 09.11.2019 - sobota - godz. 12.00, St Albans i Hatfield: 09.11.2019 - sobota - około godz. 13.00 (jeśli będzie zainteresowanie - proszę o zgłoszenie o chęci uczestnictwa w nabożeństwie na tych cmentarzach)

7.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych  znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

8.   01.11 - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15 a 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Stevenage, godz. 17.00.

9.   W niedzielę 03 listopada odbędzie się dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne. Ojciec Święty Franciszek powiedział, że ofiary zebrane z okazji Niedzieli Misyjnej składane są do wspólnego funduszu solidarności, które Papieskie Dzieła Misyjne rozdają w imieniu Następcy św. Piotra pomiędzy kraje misyjne i misjonarzy całego świata.

 LISTOPAD - MIESIĄC PAMIĘCI I MODLITWY ZA ZMARŁYCH:

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Comments are closed.