OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 01.09.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK C – 01.09.2019

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 03.09 - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie, 05.09 - św. Matki Teresy z Kalkuty, zakonnicy, wspomnienie, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, wspomnienie, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera oraz bł. Anieli Salawy, dziewicy, 12.09 - Najświętszego Imienia Maryi,  13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie,  14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.

2.   W dniach 18 - 25 lutego 2019 roku planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje dotyczące pielgrzymki wraz z formularzem zgłoszeniowym można  znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

3.   W dniach 03.09 (wtorek) i 04.09 (środa) nie będzie Mszy św. wieczornych. Polscy kapłani  pracujący w Wielkiej Brytanii będą od 2 - 5 września przeżywać swoje doroczne rekolekcje.

4.   06 września - pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, tak jak w każdy piątek, od godz. 17.45 oraz okazja do spowiedzi. Msza św. - 18.30 - Stevenage

5.   Od 1 do 22 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

6.   W niedzielę 15 września 2019 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

7.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin serdecznie zaprasza na zapisy na nowy rok szkolny w dniu 14 września w budynku Ethnic Forum przy ulicy Whinbush Road w Hitchin w godzinach 12.30 - 14.00. Przy zapisach będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły proszeni są o potwierdzenie i ponowne wypełnienie formularzy. Serdecznie zapraszamy.

8.   10 września 2019 roku w I rocznice pogrzebu ś. p. Księdza Arcybiskupa Szczepana Wesołego, zostanie poświęcona pamiątkowa tablica upamiętniająca pracę duszpasterską Księdza Arcybiskupa wśród Polaków na całym świecie. Tablica zostanie umieszczona w krypcie Kościoła Świętych Piotra i Pawła w Katowicach, gdzie spoczywa Ksiądz Arcybiskup Szczepan Wesoły. Poświęcenie tablicy poprzedzi uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Górnośląskiego a homilię wygłosi Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz. Jest to wyraz naszej wdzięczności, polskiego duszpasterstwa do spraw emigracji, za wieloletnią i oddaną posługę duszpasterską. Początek Mszy Świętej o godz. 12.00 we wtorek 10 września 2019 roku.

9.   Niedziela, 01 września – 67 PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W AYLESFORD. Katolicy, którzy - rozwijając swoją wiarę - uczestniczą w życiu swoich wspólnot parafialnych w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, spotykają się w tym dniu u stóp Matki Bożej Szkaplarznej. Jest to stały punkt programu duszpasterskiego PMK, który współorganizuje to wydarzenie z Instytutem Polskim Akcji Katolickiej. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: „Stągwie napełnione po brzegi”. Intencją ogólną wszystkich pielgrzymów jest uproszenie błogosławieństwa Bożego dla swoich wspólnot, duszpasterzy i parafii  w nowym roku duszpasterskim 2019/2020. Rozpoczęcie o godzinie 12.00. Prowadzi bp Michał Janocha. The Friars, Aylesford, ME20 7BX.

10.   29 września przypada piąta niedziela miesiąca. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00

Comments are closed.